I przyśniła się Jakubowi drabina oparta na ziemi, a wierzchołkiem swym sięgająca nieba. (Rdz 28)

Drabina jest miejscem dorastania, uczenia się współpracy i odpowiedzialności, ale też jest to miejsce uczenia się budowania relacji zawiązywania przyjaźni na całe życie. Staramy się, aby w Drabinie codzienność przepełniona była obecnością Boga i aby każdy miał szansę odnaleźć swoją drogę do Niego.

W czasie roku szkolnego organizujemy różne zajęcia i spotkania. W niedzielę spotykamy się na mszy świętej o godzinie 17.15. Na tej mszy służą nasi ministranci i śpiewa drabinowa schola. Po mszy jest otwarte spotkanie dla wszystkich. W ramach duszpasterstwa prowadzimy dwuletni kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania. Organizujemy również cotygodniowe spotkania tematyczne dotyczące wiary, liturgii oraz spotkania biblijne. Zapraszamy również ciekawych gości, którzy prowadzą spotkania na różne aktualne tematy.

Organizujemy wspólne wyjazdy na ferie i wakacje. Poza tym w ciągu roku organizujemy wspólny wyjazd integracyjny na początku roku szkolnego i wyjazd majówkowy. W wolnych chwilach organizujemy spontaniczne wyjazdy rowerowe i spacery.

Jak do nas dołączyć?

Generalnie wystarczy chcieć. Poza tym trzeba być w odpowiednim wieku, czyli być uczniem szkoły średniej. Przynależność do Drabiny kończy się wraz z ukończeniem szkoły średniej. Jeśli chcesz dołączyć do Drabiny, a nie wiesz, jak się za to zabrać, zajrzyj na nasz plan zajęć i znajdź sobie spotkania, w których chcesz uczestniczyć. A potem po prostu przyjdź. Dobrym momentem na poznanie i wejście w Drabinę są niedzielne spotkania po Mszy. Są one zupełnie luźne, więc bardziej sprzyjają poznaniu kogoś z duszpasterstwa i zagadnięciu.

Zawsze można skontaktować się z duszpasterzem przez stronę Drabiny.