Ta dawna forma modlitwy chrześcijańskiej praktykowana była przez Jana Kasjana i Ojców i Matki Pustyni w III-IV wieku. W Medytacji, nazywanej często modlitwą serca, szukamy Boga w ciszy i spokoju, poza naszą myślą i słowem. Jej celem jest urzeczywistnienie wezwania psalmisty: „Zatrzymajcie się i we mnie uznajcie Boga” (Psalm 46, 11)

Mnich Benedyktyński John Main (1926-1982) odkrył na nowo tę zapomnianą formę modlitwy i przystosował ją do potrzeb współczesnych chrześcijan.

Grupa nasza należy do Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej (WCCM), którą obecnie prowadzi uczeń Johna Maina, benedyktyn ojciec Laurence Freeman. Nasze spotkania trwają jedną godzinę. Jest to czas na krótką naukę, wspólną Medytację i podzielenie się swymi refleksjami przy herbacie.

Zapraszamy na cotygodniowe spotkania medytacyjne online w piątki, godz. 21.00:

https://www.onlinemeditationwccm.org/?fbclid=IwAR04eVkqYgWtz8Gs-bR9fQAApBJhuA-2HRsL7G6x332IEjr9__Fr7YPbcvs.  

Tymczasowo język grupy jest oznaczony jako język angielski, ale grupa prowadzona jest w języku polskim.

1. Znajdź dzień tygodnia: (Friday) i strefę czasową (Time Zone Europe / Warsaw). 

2. Zgłoś się do właściwej grupy „Join the group” – godzina spotkania:  9 pm, a osoba w trzeciej kolumnie to Anna Studenska.

Po przesłaniu zgłoszeniu wyślemy maila powitalnego, gdzie znajdują się dokładne informacje techniczne i organizacyjne dotyczące spotkania.
Zapraszamy do wspólnej medytacji!

 

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

Grupa w piątki o godz. 17:00 Paulina Leśniak tel. 601 702 829
Grupa w piątki o godz. 19:15 Joanna Bracha [email protected] i odwiedzenie naszej strony internetowej:http://www.wccm.pl