1. Gorąco dziękujemy za ofiary złożone w ramach kwesty na inwestycje w naszym kościele w ubiegłą niedzielę, w wysokości 7115 zł i 10 euro.

2. Jutro, w poniedziałek 29 października rusza ostatni przed wiosną 2019 roku cykl Nauk Przedmałżeńskich, na który można się jeszcze do jutra zapisywać przez formularz zgłoszeniowy tutaj:

Kurs przedmałżeński

3. W środę 31 października, po Mszy św. o godz. 18.00, sprawowanej już z Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy do udziału w „Procesji ze świętymi”, która o 19.00 wyruszy z naszego kościoła św. Dominika do katedry, gdzie zakończy się Eucharystią. W czwartek, 1 listopada, porządek Mszy św. niedzielny.

4. W piątek, 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W sposób szczególny zapraszamy na Mszę św. roczną o godz. 18.00.

5. W listopadzie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 11.20 i 17.20, w czasie którego będziemy modlić się w intencji zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych, których imiona będziemy odczytywać na początku. Kartki wypominkowe dostępne są w zakrystii i na końcu kościoła.

6. W sobotę, 3 listopada obchodzimy w naszym Zakonie święto św. Marcina de Porres – patrona ubogich, wykluczonych i wyzyskiwanych. Tego dnia w całym Zakonie bracia, siostry i świeccy dominikanie będą przeżywali dzień pokuty, modlitwy i jałmużny. Papież Franciszek prosi „o post, który nami wstrząśnie i poprowadzi do zaangażowania się w prawdę i miłość ze wszystkimi ludźmi dobrej woli i z całym społeczeństwem, aby walczyć z wszelkiego rodzaju nadużyciami władzy, seksualnymi i sumienia”. Dzień wcześniej, 2 listopada o godz. 19.00 (po Mszy rocznej) zapraszamy na nabożeństwo pokutne, w czasie którego będziemy przepraszać za grzechy pedofilii w Kościele i cierpienie zadane ofiarom:

Nabożeństwo pokutne za grzechy pedofilii w Kościele

7. Zapraszamy do naszego kościoła na obchody 100. lecia odzyskania niepodległości naszej ojczyzny. W sobotę, 10 listopada o godz. 18.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza dziękczynna, po której wysłuchamy koncertu pieśni patriotycznych chóru „Remedium” pod honorowym patronatem żołnierza niezłomnego i naszej parafianki – p. Danuty Szyksznian Ossowskiej. A w niedzielę 11 listopada o 15.30 na występ słowno-muzyczny „Ojczyzna”, czyli polska myśl twórcza z muzyką kompozytorów gitarowych XIX wieku, w wykonaniu Anny Gielarowskiej i Korneli Arwicz-Sienicka. Szczegóły na plakatach.

8. W poniedziałek, 12 listopada wraz ze szczecińskim odziałem ZASP zapraszamy o godz. 19.00 na „Zaduszki Teatralne”, czyli Mszę Świętą w intencji zmarłych ludzi Teatru oraz koncert poświęcony twórczości Zbigniewa Herberta, w wykonaniu szczecińskich artystów.

9. W zakrystii polecamy „Przewodnik Katolicki”, a w nim artykuł „Jak przeżyć stratę”, autorstwa cenionego kierownika duchowego ks. Krzysztofa Grzywocza, który w 2017 roku zaginął w górach.

10. W przyszłą niedzielę, 4 listopada odbędzie się sprzedaż najnowszego numeru dominikańskiego miesięcznika „W drodze”.

11. Dziś nasi bracia z Krakowa reklamują i sprzedają najnowszy nr pisma młodych dominikanów „Teofil”, poświęcony nadużyciom w sferze duchowości i zagrożeniom w tej sferze:

TEOFIL – „Fałszywe obietnice”. O sektach i ruchach religijnych