1. Do wtorku, 30 stycznia kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny w parafii. Plan kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń i stronie klasztoru. Osoby pominięte lub które nie mogły przyjąć w wyznaczonym terminie a pragną tego, prosimy o zgłoszenie dziś prośby w zakrystii.

2. W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, między 11.00 oraz w czwartek i piątek, między 16.00 a 17.30.

3. Zapraszamy dziś o godz. 15.00 do naszego kościoła na kolędowy „Koncert charytatywny dla Basi”, w wykonaniu solistów i muzyków Opery Szczecińskiej.

4. Dziś, w niedzielę 28 stycznia, rozpoczyna się Kapituła Prowincjalna polskich dominikanów, która zgromadzona wokół grobu pierwszego polskiego dominikanina – św. Jacka w Krakowie dokona wyboru Prowincjała i Rady Prowincji na najbliższe cztery lata:

Dominikanin oddycha demokracją jak powietrzem


Nasz klasztor reprezentować będą przeor o. Maciej Biskup i o. Patryk Zakrzewski. Prosimy o modlitwę: http://www.ogarnijkapitule.pl/

5. W najbliższy piątek, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Msze sprawujemy jak w dni powszednie.

6. Ofiarowanie Pańskie to święto patronalne osób konsekrowanych i dzień wcześniej,w czwartek 1 lutego Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane oraz wszystkich wiernych na Mszę Świętą, której będzie przewodniczył w katedrze św. Jakuba o godz. 16.00. Eucharystię poprzedzi o godz. 15.00 modlitewne czuwanie.

7. Już dziś zapraszamy do naszego kościoła 13 lutego, w wigilię święta świętych Cyryla i Metodego, apostołów Słowian na Mszę w obrządku bizantyjsko-ukraińskim o godz. 18.00. W przeddzień Wielkiego Postu pragniemy prosić o dar pojednania polsko-ukraińskiego. Zaraz po Mszy odbędzie się debata na ten temat. Szczegóły na plakacie i tutaj:

W intencji pojednania polsko-ukraińskiego. Msza święta i debata.

8. W kościele ustawiona jest wystawa poświęcona Słudze Bożemu Prymasowi Tysiąclecia Stefanowi Wyszyńskiemu, którego heroiczne cnoty ogłosił papież Franciszek, otwierając drogę do beatyfikacji.

9. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku dochodowego na Fundację Veritas, która wspiera nasze klasztorne i parafialne projekty: Akademię Rodzinna, wykłady Logosfery, Festyn dominikański, Tydzień Społeczny i Świąteczny Jarmark Dominikański:

Wsparcie

10. W przyszłą niedzielę, 4 lutego odbędzie się sprzedaż lutowego numeru dominikańskiego miesięcznika „W drodze”

11. W zakrystii polecamy „Przewodnik Katolicki”, w którym znajduje się Słowo Abpa Stanisława Gądeckiego „Nacjonalizm a patriotyzm”, wygłoszone z okazji Dnia Judaizmu:https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2018/Przewodnik-Katolicki-4-2018/Wiara-i-Kosciol/Nacjonalizm-a-patriotyzm
Do „Przewodnika” dołączony jest darmowy modlitewnik, tekstami biblijnymi na miesiąc luty: