1. Dziś (w niedzielę) po Mszy o 20.30 jest możliwość adorowania Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00.

2. 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi kończącą oktawę Bożego Narodzenia. Msze odprawiamy w porządku niedzielnym. W tym dniu nie spowiadamy.

3.Informujemy, że duszpasterskie odwiedziny w naszej parafii rozpoczynamy we wtorek, 2 stycznia. W najbliższym tygodniu odwiedzimy parafian przy ulicach Jana Pawła II, Felczaka, Niedziałkowskiego, Wąskiej, Wielkopolskiej i częściowo na Unisławy. Szczegółowy plan kolędy na najbliższe trzy tygodnie znajduje się na stronie internetowej klasztoru:

Kolęda 2018

W dni pracujące rozpoczynamy kolędę o godz. 16, a w soboty, niedziele i uroczystości o 15.00. Prosimy, aby nie uzależniać przyjmowania nas od składania ofiar. Pragniemy się spotkać, porozmawiać i pomodlić się z Państwem w Waszych intencjach.

4. W trakcie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i piątki, między 11.00 a 12.00, gdy przyjmować będą ojcowie oraz w środy, między 16.00 a 17.30, gdy przyjmować będzie osoba świecka. W sprawach pilnych i pogrzebu można przyjść codziennie przed 15.00.

5. W sobotę, 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy niedzielny, a taca przeznaczona będzie na dzieła misyjne zakonu dominikańskiego. W tym dniu Ks. Abp Andrzej Dzięga zaprasza cudzoziemców i ich rodziny do Katedry na Mszę Św. o godz. 9.00. O godz. 12.00 wyruszy Orszak Trzech Króli z Placu Armii Krajowej w kierunku Placu Lotników, gdzie „Trzej Królowie” złożą pokłon „Dzieciątku Jezus”. Przed rozpoczęciem Orszaku na placu Armii Krajowej będą zbierane pieluszki, jako symboliczny dar serca dla Nowonarodzonego Jezusa, które organizatorzy przekażą potrzebującym rodzinom.

6. 6 stycznia o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Arena Szczecin odbędzie się charytatywny koncert kolęd z różnych stron świata. Wystąpią m.in: Natalia Kukulska i Mietek Szcześniak, orkiestra kameralna Aukso i międzynarodowy band muzyczny. Bilety do nabycia w Kurii diecezjalnej przy ul. Pawła VI.

7. W przyszłą niedzielę, 7 stycznia obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego zamykające liturgiczne obchody Bożego Narodzenia. W tym dniu, po Mszach kwestować będzie na misje w Boliwii, pracujący tam o. Kasper Mariusz Kaproń – franciszkanin, związany m.in. z kwartalnikiem „Więź”, a z którym wywiad, zatytułowany „Jak myśli papież” można przeczytać w najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”: https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2017/Przewodnik-Katolicki-52-2017/Wiara-i-Kosciol/Jak-mysli-papiez

8. W niedzielę Święta Chrztu Pańskiego na Mszy o godz. 12.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy, aby zabrały ze sobą swoje świece z chrztu świętego. Po Mszy odbędzie się spotkanie osobne dla rodziców, w kaplicy adoracji, i dla dzieci, w kościele.

9. W niedzielę, 7 stycznia o godz. 18.00 Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją pro. Ryszarda Handke zaprasza do naszego kościoła na Noworoczny Kolędowy Koncert Charytatywny na rzecz podopiecznych Fundacji Nefro-Transplant w Szczecinie.

10. W niedzielę, 14 stycznia w naszym kościele o godz. 15.00 obchodzony będzie XXI Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim. Hasłem tegorocznego Dnia są słowa proroka Izajasza „Pokój! Pokój bliskim i dalekim”. Prelekcję o szansach na pokój w Ziemi Świętej wygłosi Konstanty Gebert. Następnie będziemy modlić się psalmami prosząc o pokój na świecie. Spotkanie zakończy się śpiewaną poezją polskiego poety pochodzenia żydowskiego Bolesława Leśmiana w wykonaniu Iwony Waligórskiej. Szczegóły na plakatach i stronie klasztoru:

Dzień Judaizmu

11. W niedzielę, 14 stycznia obchodzony będzie również Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy w Kościele. W ich intencji będziemy się modlić na Mszy o godz. 11.00 ze specjalnego formularza z Mszału. Inicjatywie, o której można przeczytać tutaj: http://mszazauchodzcow.pl/, patronuje Prymas Polski Abp Wojciech Polak oraz portale „dominikanie.pl” i „DEON”.