1. W tym tygodniu obchodzą swój „Biały Tydzień” dzieci, które przyjęły wczoraj (sb) po raz pierwszy Komunię świętą. Do piątku Msze święte z kazaniami dla dzieci o godzinie 18:00.

2. W najbliższą sobotę (27.05) zapraszamy do wspólnego czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozpoczniemy o godzinie 20:00 od wezwania wstawiennictwa Maryi i świętych; następnie wysłuchamy katechezy; Msza wigilijna rozpocznie się o godzinie 21:00, a po niej modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem ze Wspólnotą Miłości Ukrzyżowanej.

3. We środę (24.05) będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła.

4. Przekazujemy zaproszenie do udziału w 27 ogólnopolskim spotkaniu młodych Lednica 2000. Poprowadzi o. Tomasz Nowak OP. Temat spotkania „Idź za Barankiem”, czyli o wartości Eucharystii i odczytaniu swojego powołania; szczegóły na stronach internetowych naszego Zakonu.

5. Rozpoczęły się zapisy na XXXII Pielgrzymkę Dominikańską z Krakowa na Jasną Górę. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki. W tym roku pielgrzymka wyruszy w zmienionym terminie 12-18 sierpnia.

6. Dziś o godzinie 15:00 na Jasnych Błoniach ostatnia część akcji ewangelizacyjnej, prowadzonej przez wspólnoty neokatechumenalne naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się przez obecność i modlitwę.

7. Dziś zapraszamy do udziału w festynie parafialnym. Księgarenka i kawiarenka od godziny 10:00. Po Mszy 12:30 Teatr la Fayette „Opowieść o Szewczyku Dratewce”, a następnie koncert uwielbienia scholi „Dominicantelli”; 18:00 koncert chóru muzyki rozrywkowej Rock&Fire i koncert uwielbienia scholi młodzieżowej; poza tym w ciągu dnia gry i zabawy, warsztaty garncarskie i malowanie twarzy. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli ciasto lub inaczej włączyli się w organizację festynu. Stoisku Castellari dziękujemy za ufundowanie lodów dla dzieci.

8. Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza do Krakowa na Warsztaty Muzyki Niezwykłej – w tym roku już na początku lipca. Tygodniowe spotkanie zgromadzi pasjonatów muzyki liturgicznej z całej Polski i nie tylko. Przewidzianych jest 9 różnych sekcji, a także wiele wspólnej modlitwy i konferencje, które wygłosi bp Michał Janocha z Warszawy. W tym roku po raz pierwszy przewidziano sekcję dla dorosłych posługujących przy ołtarzu. Warsztaty odbędą się w dniach 3-9 lipca, konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.warsztaty.mn (lub: FDOL.pl).