1. Jutro (pn) Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

2. We środę o godzinie 19:30 Msza święta o dobrego męża/żonę organizowana przez Duszpasterstwo Akademickie.

3. W sobotę dzieci przyjmą uroczyście pierwszą Komunię świętą o godzinie 9:30 i 13:00. Zachęcamy rodziny dzieci do wcześniejszego przystąpienia do spowiedzi, by nie odkładać jej na ostatnią chwilę.

4. W dniach 20-21 maja odbędzie się festyn dominikański, upamiętniający początki naszej wspólnoty. W tym roku wystąpi teatr la Fayette, chór muzyki rozrywkowej Rock&Fire, oraz nasze grupy muzyczne z koncertami uwielbienia (schola 12:30 i schola młodzieżowa). Poza tym w ciągu dnia gry i zabawy, księgarenka, kawiarenka. Wszystko poprowadzi znany i lubiany wodzirej Norbert Śliwa. Szczegóły na plakatach. W zakrystii lub drogą meilową można zapisać się na trasę zwiedzania terenu parafii św. Dominika z przewodnikiem, który wprowadzi nas w ciekawostki tego fragmentu miasta.

5. Od dziś, przez trzy kolejne niedziele o godzinie 15:00, na Jasnych Błoniach odbędzie się akcja ewangelizacyjna prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło przez modlitwę.

6. Fundacja Donum Vitae organizuje spotkanie z dr Małgorzatą Wolny dla par z trudnościami w poczęciu dziecka pt. „W kierunku PŁODNOŚCI – ABC Naprotechnologii”. Opowie o tym, jak naprotechnologia pomaga leczyć niepłodność, a także planować odpowiedni czas na poczęcie, jednocześnie szanując godność człowieka. Wydarzenie odbędzie się w czwartek (11.05) o godzinie 18.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.