1. Dziękujemy wszystkim, którzy odpisali 1,5% podatku na rzecz dominikańskiej Fundacji „Veritas” wspierającej działalność naszego klasztoru; dziękujemy też pani Marii, która pomagała w rozliczeniach. Już wkrótce, w dniach 20-21 maja odbędzie się festyn dominikański, upamiętniający początki naszej wspólnoty. Festyn jest organizowany przy wsparciu Fundacji. Szczegóły wkrótce. Już dziś w zakrystii lub drogą meilową można zapisać się na trasę zwiedzania terenu parafii św. Dominika z przewodnikiem, który wprowadzi nas w ciekawostki tego fragmentu miasta. Zwiedzanie 20.05 o godzinie 10:00 rozpocznie obchody festynu.

2. W miesiącu maju w miejsce nabożeństw różańcowych będziemy śpiewamy litanię loretańską do Matki Bożej.

3. Wyjątkowo w poniedziałek (01.05) będziemy modlić się za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych różańcem o 17:30 (nie będzie nabożeństwa majowego); następnie Msza święta w ich intencji o 18:00.

3. We środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze święte w godzinach planu niedzielnego. O godzinie 11:00 Msza w intencji Ojczyzny.

4. W czwartek o godzinie 18:00 będziemy modlić się w intencji oo. Floriana Szczygła OP oraz Jeremiego Tkaczyka OP z okazji ich imienin. Po Mszy świętej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez wspólnotę Pneumatofora.

5. W sobotę (06.05) obchodzić będziemy Święto Apostołów Filipa i Jakuba.

6. W przyszłą niedzielę (07.05) odbędzie się wizytacja naszej parafii przez ks. bpa Henryka Wejmana, który podczas Mszy świętej o godzinie 11:00 udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.

7. Informujemy dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię świętą, że rocznicę tego wydarzenia będziemy obchodzić w niedzielę 04 czerwca o godzinie 15:00.