1. Do naszej wspólnoty dołącza o. Benedykt Malewski OP, który przychodzi do nas z klasztoru w Korbielowie. Do czerwca będzie służył w naszym kościele.

2. W poniedziałek modlimy się za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Różaniec o godzinie 17:30, a następnie Msza święta „Roczna” w ich intencji.

3. W naszej diecezji trwa nieustanna adoracja i post w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Nasza parafia została wytypowana do modlitwy w dniach 07-08 marca, dlatego we wtorek po wieczornej Eucharystii rozpocznie się czuwanie w kaplicy adoracji, które potrwa przez noc i cały następny dzień. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę oraz ofiarowanie postu w tej intencji.

4. Zapraszamy do włączenia się w scholę, która będzie śpiewać podczas Triduum paschalnego. Kolejna próba w najbliższy wtorek godzinie 19:00 w klasztorze. Udział w próbach jest wymagany, aby śpiewać w scholi.

5. Msza święta o dobrego męża/żonę, organizowana przez duszpasterstwo akademickie, w tym tygodniu odbędzie się w czwartek o godzinie 19:30.

6. W piątek zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżową o godzinie 17:20, dorosłych o godzinie 11:20 lub po Mszy wieczornej (prowadzi schola akademicka).

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne pod tytułem „O, gdybyś znała dar Boży…”, które poprowadzi ks. Lucjan Chronchol – założyciel i współtwórca miejsca zwanego „Ogrodem wdzięczności” przy szczecińskim seminarium duchownym.

8. Przekazujemy także zaproszenie do Sanktuarium NSPJ na rekolekcje akademickie, prowadzone przez naszego współbrata – o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP – pochodzącego z Kamienia Pomorskiego.

9. Zachęcamy do odpisania 1,5% podatku na rzecz dominikańskiej Fundacji „Veritas” wspierającej działalność charytatywną i kulturalną naszego szczecińskiego klasztoru. Zapraszamy zainteresowanych do klasztoru we wtorek w godzinach 16:00-17:30 (wejście od ulicy Wielkopolskiej). Pomocą w wypełnieniu deklaracji służyć będzie jak co roku p. Maria (można przyjść z drukiem otrzymanym z ZUS-u lub zakładu pracy – Pit 11A lub 40A).

10. W zbiórce Caritas na pomoc Ukrainie zebraliśmy ok 3300 zł.

11. Informujemy o Dniu Otwartym Szkoły Podstawowej nr. 54. Szkoła zaprasza w odwiedziny w czwartek 09 marca w godzinach 16-18.

12. W zakrystii można zaopatrzyć się baranki i świece wielkanocne.