1. Duszpasterstwo Akademickie „Brama” rozpoczyna dzisiaj tegoroczną działalność. Zapraszamy studentów i środowiska akademickie do udziału we Mszy świętej o godzinie 19:00.
2. Wszystkich powołanych do małżeństwa, Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę świętą o dobrą żonę i dobrego męża we środę (19.10) o godzinie 19:30.
3. Dziś po Mszach świętych wolontariusze Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia będą przed kościołem zbierać pieniądze na wsparcie zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski, a także z Ukrainy.
4. Pieniądze wrzucone dziś do puszki dla ubogich (pod obrazem św. Marcina de Porres) zostaną przesłane na wsparcie misji braci dominikanów w Ukrainie.
5. W najbliższym czasie opuści naszą wspólnotę o. Łukasz Detmer OP, aby objąć funkcję przełożonego klasztoru w Jamnej (powiat tarnowski). Będzie można go pożegnać w przyszłą niedzielę (23.10) podczas Mszy świętej o godzinie 20:30. Polecamy go Waszej modlitwie.
6. Prosimy o modlitwę w intencji naszego diakona – br. Kamila Deryło OP, który w sobotę 29.10 ma przyjąć w naszym kościele święcenia kapłańskie. Uroczystość odbędzie się o godzinie 14:00. Zapraszamy do udziału.
7. W przyszły poniedziałek (24.10) o godzinie 18:00 w Książnicy Pomorskiej, odbędzie się spotkanie z autorką książki „Ambasador u trzech papieży” – prof. Anną Suchocką. Prowadzi o. Tomasz Dostatni OP.
8. W dniach 30.10 – 01.11 będzie u nas w klasztorze o. Piotr Laskowski OP, duszpasterz powołań Zakonu Kaznodziejskiego. Można będzie porozmawiać z nim o powołaniu zakonnym, a także o powołaniu świeckich dominikanów (tzw. Tercjarzy). Zachęcamy do umówienia się z nim przez stronę internetową powolania.dominikanie.pl.
9. W poniedziałek, 31 październik, odbędzie się w Szczecinie, kolejna „Procesja ze świętymi”, w której uczestnicy niosą relikwie świętych i błogosławionych. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni do katedry, gdzie około godz. 21.00 zostanie odprawiona Msza Święta z Uroczystości Wszystkich Świętych. Z naszego kościoła wyruszymy z relikwiarzem świętych dominikańskich o godzinie 19:30. Zapraszamy.
10. Na tablicy ogłoszeń można znaleźć plakaty różnych wydarzeń w diecezji. Między innymi ogłoszenie o nowennie pompejańskiej w intencji kapłanów.