1. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela będziemy obchodzić w tym roku wyjątkowo w czwartek, 23.06. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy w tym dniu szczególnie na nabożeństwo o godzinie 17:30, podczas którego dokonamy aktu poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa.

2. Z okazji zakończenia roku szkolnego zapraszamy także w piątek o godzinie 18:00 na Mszę świętą w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli.

3. Naszą wspólnotę opuści wkrótce o. Piotr Laskowski OP. Będzie można go pożegnać w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 17:15. O. Piotr wyrusza do Warszawy, gdzie podejmie obowiązki duszpasterza powołań.

4. Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza na piętnaste rekolekcje liturgiczne; w tym roku pod hasłem „Odnowa w łasce. Sakramenty i ewangelizacja”. W programie wykłady i dyskusje, jak również pięknie sprawowana liturgia. Przewidziano możliwość uczestnictwa osobiście oraz przez transmisję. Rekolekcje odbędą się w dniach 9-11 września. Informacje na plakacie oraz w internecie (mf.org.pl).

5. Przekazujemy zaproszenia i ogłoszenia nadesłane z diecezji:

– W czwartek w bazylice św. Jana Chrzciciela odbędą się uroczystości związane ze 100-leciem nadania przez Piusa XI tytułu „Matki Kościołów Pomorza Zachodniego”. Uroczysta Msza święta inaugurująca Jubileusz zostanie odprawiona o godzinie 18.00.

– Zapraszamy wszystkich do udziału w szczecińskich obchodach Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Procesja eucharystyczna rozpocznie się nieszporami w kościele pw. św. Andrzeja Boboli o godzinie 17.30 i będzie zmierzać do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie o godzinie 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta odpustowa. Po Eucharystii nastąpi Akt oddania Kapłanów i zawierzenie miasta Szczecina Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Naszą wspólnotę będzie reprezentować o. Jeremi.

– W sobotę (25.06) przyjmą święcenia kapłańskie dwaj diakoni z naszej diecezji podczas Mszy świętej o godzinie 10:00 w katedrze św. Jakuba Apostoła.

– Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga zaprasza na uroczystości dziękczynne za 50 lat Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego. Specjalne zaproszenie kierowane jest do członków Żywego Różańca oraz wszystkich modlących się na różańcu. Msza święta jubileuszowa odbędzie się we wtorek (28.06) o godzinie 18.00 w katedrze szczecińskiej.

– Przypominamy o szczecińskiej rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy do 1 lipca. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymki.

6. Przed kościołem zbieramy dziś pieniądze na przeprowadzone w ostatnim czasie prace remontowe budynku kościoła (tj.: naprawa zadaszeń na wejściami, malowanie kruchty oraz elewacji kościoła = ok. 30 tyś PLN). Bóg zapłać za każdą złotówkę.
Uwaga: zbieramy tylko przy wejściach kościoła po Mszach świętych! Nie prowadzimy zbiórek po domach ani przez osoby trzecie.