1. W poniedziałek (13.09) po wieczornej Mszy świętej w naszym kościele Różaniec fatimski ze wspólnotą Pneumatofora. We wtorek (14.09) obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża. Po Mszy wieczornej odbędzie się adoracja krzyża.

Przekazujemy także zaproszenie na obchody Święta w Katedrze pod przewodnictwem abpa metropolity Andrzeja Dzięgi. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00, następnie Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa ta będzie stanowić III Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.

2. Wczoraj powróciła pielgrzymka naszej parafii do miejsc związanych z kardynałem Wyszyńskim i siostrą Czacką oraz kultem św. Józefa, którego opiece poleciliśmy naszą wspólnotę parafialną. Dziękujemy pielgrzymom i ofiarodawcom Fundacji Veritas, która dofinansowała nasz wyjazd.

3. Zapisy na przygotowanie dzieci do I Komunii świętej będziemy prowadzić
od 14 do 30 września w kancelarii parafialnej we wtorki i czwartki w godz. 16-17. Szczegóły na naszej stronie www.

4. Od października rozpocznie się nowy cykl spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież 7 i 8 klas szkoły podstawowej oraz młodzież szkół średnich. Przygotowanie potrwa dwa lata, poprowadzi je o. Tomasz Kucharski. Szczegółowe informacje na stronie klasztoru.

5. Narzeczonych przygotowujących się do zawarcia małżeństwa zapraszamy na nauki, które odbędą się w dniach 24/25 września. Zapisy przez stronę www.

6. Ogłoszenia diecezjalne:

  • W parafii Macierzyństwa NMP w Benicach w sobotę, 18 września, Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga konsekruje kościół filialny pw. Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Chominie. Także w sobotę, 18 września, w parafii Kobylanka zostanie ustanowione sanktuarium bł. Kardynała Wyszyńskiego. Przekazujemy zaproszenie na obie uroczystości.

 

  • Z okazji Dnia Solidarności z Afgańczykami zebraliśmy 5844 zł, które zostaną przekazane za pośrednictwem diecezjalnego Caritas na ten cel.

 

  • Na prośbę GUS-u przypominamy o ustawowym obowiązku wzięcia udziału w spisie powszechnym do 30 września.

 

  • Na tablicy ogłoszeń dostępna jest treść listu Episkopatu Polski z okazji Tygodnia Wychowania.

 

  • W dniach 17-19 września odbędą się w Chojnie Dni Integracji i Ekumenizmu. Szczegółowy program dostępny na tablicy ogłoszeń.