1. W poniedziałek (06.09) będziemy modlić się za zamarłych poleconych na kartkach wypominkowych. O godz. 17:30 Różaniec, o godz. 18:00 Msza święta w ich intencji. We środę (08.09) obchodzimy Święto Narodzenia NMP; podczas nabożeństwa różańcowego poświęcimy Kościół w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11:00 będziemy modlić się w intencji o. Grzegorza Przechowskiego OP, świętując jego imieniny.

2. We wtorek (07.09) z naszej parafii wyruszy pielgrzymka z okazji Roku św. Józefa oraz beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Róży Czackiej. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji pielgrzymujących, którzy będą polecać naszą wspólnotę parafialną tym patronom. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie działać tylko w sprawach pilnych.

3. Zapisy na przygotowanie dzieci do I Komunii świętej będziemy prowadzić
od 14 do 30 września w kancelarii parafialnej we wtorki i czwartki w godz. 16-17. Szczegóły wkrótce na naszej stronie www.

4. Od października rozpocznie się nowy cykl spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież 7 i 8 klas szkoły podstawowej oraz młodzież szkół średnich. Przygotowanie potrwa dwa lata, poprowadzi je o. Tomasz Kucharski. Zapisy odbędą się we wtorek 21 września o godz. 17:30 w sali bł. Jordana i Diany na I piętrze klasztoru. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie klasztoru.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok szkolny w Duszpasterstwie Młodzieży Drabina. Zapraszamy wszystkich licealistów, którzy chcieliby poznać Drabinę na Mszę o godz. 17:15, a potem na spotkanie w sali duszpasterstwa. Od nowego roku spróbujemy wznowić działanie Drabinowej scholi. Młodzież, która chciałaby się włączyć w śpiewanie podczas Mszy świętej, zapraszamy na próbę o godz. 16 w sali Drabiny (wejście przez klasztor).

6. Ogłoszenia diecezjalne:

  • Dziś rozpoczyna się w naszej diecezji Nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego w intencji przebłagalnej za grzechy i zgorszenia w naszej Ojczyźnie. W naszej parafii będziemy ją obchodzić podczas nabożeństw różańcowych.

 

  • Przekazujemy zaproszenie do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. Sobota, 11 września. Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył bp Henryk Wejman.

 

  • Biskupi polscy skierowali do nas list przed beatyfikacją kard. Wyszyńskiego i s. Róży Czackiej. Pełna treść listu dostępna na tablicy ogłoszeń. W niedzielę, 12 września, w Katedrze w Szczecinie o godz. 12.00 będzie możliwość wspólnego oglądania transmisji telewizyjnej na telebimie z Uroczystości Beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.

 

  • Zgodnie z apelem papieża dziś obchodzimy w Polsce Dzień Solidarności z Afgańczykami. Ofiary złożone dziś do puszki dla potrzebujących zostaną przekazane za pośrednictwem diecezjalnego Caritas na ten cel.