1. Wczoraj (w sobotę 22 maja) odbyła się uroczystość I Komunii świętej kolejnej grupy dzieci. Od poniedziałku do piątku będą uczestniczyć one we Mszy świętej o godz. 18:00 w ramach „Białego tygodnia”. Jest to ostatnia z grup przygotowywanych w tym roku w naszej parafii.

2. Dzieci, które w różnych terminach przyjęły Komunię po raz pierwszy w roku 2020, zapraszamy do uczczenia jubileuszu tego wydarzenia uroczystą Mszą świętą w przyszłą niedzielę 30 maja o godz. 15:00. Spotkanie dla zainteresowanych udziałem odbędzie się w kościele we wtorek 25 maja o godz. 19:00.

3. Jutro (pn 24 maja) obchodzimy dwie uroczystości: NMP Matki Kościoła – głównej patronki Archidiecezji oraz Przeniesienia Relikwii św. Dominika – patrona naszej parafii. Msze święte o godz. 7,8,12-tej będziemy celebrować ku czci Matki Bożej, a Mszę o godz. 18-tej oraz uroczyste nieszpory ku czci św. Dominika. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami nawiedzając nasz kościół, dlatego będzie on otwarty przez całe popołudnie na modlitwę indywidualną.

4. Dziś po Mszach świętych zapraszamy do księgarenki oraz kawiarenki przed kościołem zorganizowanej z okazji jutrzejszego święta.

5. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W przyszłą sobotę, nasz brat, diakon Piotr Laskowski OP, przyjmie w Krakowie święcenia kapłańskie. Polecamy go Waszej modlitwie podczas odbywanych w tych dniach rekolekcji.

7. Ogłoszenia diecezjalne:

„Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału we Mszy Świętej w intencji śp. ks. bpa Jana Gałeckiego, w 30. dniu po śmierci. Odbędzie się ona pod przewodnictwem ks. bpa Henryka Wejmana w Bazylice Archikatedralnej w czwartek, 27 maja o godz. 18.00.”

„W Uroczystość Bożego Ciała rozpocznie się ok godz. 10.00 główna procesja Szczecina z Bazyliki św. Jana Chrzciciela do Bazyliki Archikatedralnej”. W naszej parafii procesja odbędzie się po Mszy o godz. 11:00.