1. Dziś z naszej parafii wyruszyła Wielkopostna Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Ojcowie Maciej i Paweł wraz z pielgrzymami zapewniają o modlitwie, w świętych miejscach Starego i Nowego Testamentu, w intencji osób, które przychodzą do naszego kościoła.

2. Dziś (w niedzielę) na Mszy św. o godz. 19.00 rozpoczynają się rekolekcje akademickie, które potrwają do środy, 13 marca. Rekolekcje zatytułowane „Z prochu powstałeś” głosi codziennie o godz. 19.00 o. Paweł Chodak – jezuita i duszpasterz akademicki w Szczecinie.

3. Jutro, w poniedziałek, 11 marca zapraszamy o 18.00 na Mszę św. roczną w intencji zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w trochę innym porządku: w poniedziałek i czwartek od 11.00 do 12.30 oraz we wtorek i piątek od 16 do 17.30.

5. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki: dorosłych o godz. 11.20, dzieci o 17.20 a studentów i młodzież po Mszy św. o godz. 18.00. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym poświęconym ośmiu błogosławieństwom zapraszamy w niedzielę o godz. 16.00.

6. Za dwa tygodnie, w niedzielę 24 marca na wszystkich Mszach (za wyjątkiem 19.00) rozpoczną się wielkopostne rekolekcje dla każdego, zatytułowane „Mojżesz” a poprowadzi je o. Paweł Koniarek – dominikanin z klasztoru w Gdańsku.

7. W niedzielę, 24 marca w ramach festiwalu Szczecin Jazz odbędzie się w naszym kościele o godz. 15.00 koncert „Jazz na niedzielę” w wykonaniu Dorrey Lin Lyles. Więcej informacji o koncercie i artystce na stronie klasztoru. Wstęp wolny.

8. Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na naszą Fundację Veritas. W jego odpisie pomaga osobom starszym p. Maria we wtorki, od 16.30 do 17.30 w sali Fundacji.

9. W zakrystii polecamy „Przewodnik Katolicki”, a w nim rozmowa z ks. prof. dr. hab. Wiesławem Przyczyną – wykładowcą homiletyki, na temat jakości homilii polskich księży.