1. Odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii potrwają do poniedziałku, 28 styczna. Szczegóły kolędy na plakacie, na stronie klasztoru i facebooku. Proszę zwrócić uwagę na zmianę terminu odwiedzin parafian pod adresem ul. Niedziałkowskiego 47 A i 47 B: kolęda będzie miała miejsce nie w czwartek, 24 stycznia ale w poniedziałek, 28 stycznia. Tego dnia odbędzie się także kolęda dodatkowa dla osób, które zgłoszą w zakrystii swój adres i kontakt.

2. Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i czwartek, od 11.00 do 12.00 – gdy przyjmują ojcowie oraz w piątek, od 16.00 do 17.30 – gdy przyjmuje p. Małgorzata.

3. Jeszcze dziś można oglądać, udostępnioną przez Książnicę Pomorską, wystawę poświęcona szczecińskim Żydom, deportowanych przez hitlerowskie Niemcy 13 lutego 1940 roku na Wschód, gdzie większość zginęła w gettach i obozach zagłady.

4. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dziś o 18.00 zaprasza parafia prawosławna pw. św. Mikołaja. Całość programu na tablicy ogłoszeń.

5. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się w naszym kościele charytatywny Koncert dla Basi. W jego programie najpiękniejsze kolędy w wykonaniu artystów szczecińskiej opery.

6. Kolejne spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary poświęcone duchowości dominikańskiej odbędzie się w sobotę, 26 stycznia o godz. 16.00. O pierwszym polskim dominikaninie św. Jacku Odrowążu opowie o. Maciej Chanaka OP, duszpasterz akademicki z Warszawy.

7. Informujemy, że w niedzielę 3 lutego naszą parafię będzie wizytował Ks. Abp Andrzej Dzięga. Oprawi on i wygłosi homilię na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszamy Fraternię świeckich dominikanów, „Żywy różaniec”, wspólnoty neokatechumenalne, Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych oraz Grupę rodzin; o 11.00 – Duszpasterstwo akademickie „Brama” i postakademików, Duszpasterstwo Młodzieży „Drabina”, Grupę kontemplacyjną oraz Grupę medytacyjną; a na 12.30: Wspólnotę Miłości Ukrzyżowanej, Wspólnotę modlitewną „Pneumatofora”, kręgi Kościoła Domowego, „Wiarę i światło”, scholę dziecięcą i osoby związane z teatrem „na pół gwizdka”.

8. W ramach akcji „Pomóż uchodźcom przetrwać zimę”, do puszki przy żłobku dotąd zebraliśmy i przekazaliśmy Polskiemu Centrum Pomocy Międzynarodowej 12 966 zł. Serdecznie dziękujemy za otwartość serca.

9. W zakrystii polecamy ”Przewodnik Katolicki”, który porusza kwestię rozdziału Państwa i Kościoła. O przyjaznej separacji pisze abp Stanisław Gądecki a o utopii „narodu katolickiego” ks. Mirosław Tykfer – komentując nauczanie papieża Franciszka.

10. Do nabycia jest także w zakrystii jeszcze najnowszy nr miesięcznika „W drodze”.