1. Jutro, w sylwestrowy poniedziałek, 31 grudnia o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. przebłagalno-dziękczynną za rok 2018, a po o Mszy i nieszporach zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu.

2. We wtorek, 1 stycznia obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy świętych niedzielny.

3. Przez cały styczeń, zgodnie z tradycją dominikańską, będziemy modlić się Litanią do Imienia Jezus. Imię Jezus – nadane Synowi Bożemu podczas obrzezania – oznacza z hebrajskiego „Jahwe zbawia”. Św. Jan Klimak pisał w VI w., że „Imię Jezusa staje się rodzajem klucza, który otwiera świat”. W Nowym Roku życzmy sobie, byśmy we wszystkich naszych nadziejach, planach oraz obawach kierowali się Imieniem Jezus.

4. W niedzielę, 6 tycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia szczególną modlitwą obejmujemy obcokrajowców, którzy mieszkają lub przebywają w naszym mieście. Za nich zostanie odprawiona Msza św. o godz. 12.00 w katedrze.

5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 12.00 z Pl. Armii Krajowej wyruszy IX Szczeciński Orszak Trzech Króli, który zakończy się w katedrze Mszą o godz. 14.30.

6. Informujemy, że w środę, 2 stycznia, od godz. 16.00 rozpoczynamy kolędę, czyli duszpasterskie odwiedziny w domach naszych parafian, które będą okazją do pobłogosławienia mieszkań i rozmowy. Prosimy gorąca nie uzależniać decyzji o przyjęciu nas od składania ofiar na kościół. W najbliższym tygodniu kolęda obejmie Al. Wyzwolenia w przyszłą niedzielę rozpocznie się na ul. Odzieżowej. Szczegóły kolędy na plakacie.

7. Na czas kolędy, kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i czwartki, między 11.00 a 12.00 – gdy przyjmować będą ojcowie oraz w środy i piątki, między 16.00 a 17.30 – gdy przyjmować będzie osoba świecka.

8. Zapraszamy na obchody XXII Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, ustanowionego 17 stycznia przez Kościół w Polsce pod wpływem nauczania św. Jana Pawła II. My zapraszamy do naszego kościoła w niedzielę, 13 stycznia o godz. 14.30. Hasłem tegorocznego Dnia Judaizmu są słowa proroka Ozeasza: „Nie przychodzę żeby zatracać.

9. W ramach akcji „Pomóż uchodźcom przetrwać zimę”, organizowanej przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, do której nawiązujemy przez naszą szopkę bożonarodzeniową – tylko w dwa świąteczne dni – zebraliśmy 7529 zł. Serdecznie dziękujemy za tak wielki i hojny odzew.