1. W dni powszednie zapraszamy o godz. 6.30 na Msze Święte Roratnie a spotykające się przy klasztorze wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na wspólną jutrznię o 5.30 w kaplicy adoracji.

2. Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe skierowane do wszystkich osób. Rekolekcje zatytułowane „Jego Oblicze” potrwają do wtorku, 11 XII włącznie a poprowadzi je o. Tomasz Biłka – dominikanin z Łodzi. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na Mszę z kazaniem rekolekcyjnym o godz. 12.00 lub na Mszę Św. z homilią o 18.00 i po niej na konferencję.

3. Dziś na Mszach św., poza akademicką o 19.00, śpiewa męski chór liturgiczny z Białorusi, którego płyty można zakupić po Mszach Świętych w kruchcie.

4. W sobotę, 8 grudnia odbyła się beatyfikacja algierskich męczenników, a wśród nich m.in. dominikanin bp Pierre Claverie i bracia trapiści z Tibhirine (znani z filmu „Ludzie Boga”). W środę, 12 XII na Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za tę beatyfikację, potem modlić się korzystając z rozważań męczenników. Na Mszę dziękczynną za beatyfikację zapraszają również Karmelitanki Bose w niedzielę, 16 XII o godz. 12.00, w czasie której zostanie odczytane przesłanie 95. letniego, ocalonego współbrata i będzie można dotknąć relikwii – stuły z Tibhirine.

5. Dziś i w trakcie rekolekcji w kruchcie można zakupić książki związane z nowymi bł. bł. męczennikami a także świece Caritas oraz zaopatrzyć się w opłatki.

6. Osoby chętne i zdolne do śpiewu w scholi na Pasterce zapraszamy na próbę we wtorek, 11 XII o godzinie 19.00 w Krypcie. Więcej informacji podamy na stronie internetowej klasztoru.

7. Osoby po rozwodzie, które żyją w powtórnym związku z przeszkodą do zawarcia sakramentu małżeństwa, zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Związków Niesakramentalnych w czwartek, 13 XII o godz. 19.00 w klasztorze, w sali Trójcy Św.

8. W sobotę, 15 XII zapraszamy o godz. 19.00 (po Mszy Św.) na śpiew Akatystu ku czci Bogurodzicy. Będziemy się modlić za Ukrainę, prosząc o pokój dla niej, w 85. rocznicę „Wielkiego głodu” – stalinowskiej zbrodni na Ukrainie.

9. Wykonane i zawieszone są już w kościele krzyże „zacheuszki”, które w przyszłości będą znakiem konsekracji naszego kościoła.

10. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie kwestował pochodzący z Ukrainy i budujący tam kościół o. Romuald Zagórski – franciszkanin, który poprosił naszą parafię o wsparcie.

11. Również w przyszłą niedzielę, 16 XII po Mszach świętych o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 harcerki z ZHR będą sprzedawać ciasta i ozdoby świąteczne, aby z zebranych pieniędzy przygotować letni obóz.

12. W zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” polecamy rozmowę z
o. Michałem Zioło, trapistą zatytułowaną „W poszukiwaniu ostatniego miejsca”.