1. Trwamy dziś na dziękczynnej modlitwie za odzyskaną sto lat temu niepodległość naszej ojczyzny. Zawdzięczamy ją naszym przodkom, którzy – choć rozdzieleni zaborami, podzieleni politycznie, zróżnicowani mentalnie – stanęli z bronią, piórem, sztuką i pracą organiczną do walki o wolną Polskę. Chroniąc ten dar, módlmy się o wzajemny szacunek i jedność w różnorodności, pamiętając słowa św. Jana Pawła II: Naród jest przede wszystkim bogaty ludźmi. Bogaty człowiekiem… Bogaty każdym (…).

2. Przesłanie z okazji 100-lecia niepodległości skierował do Polaków papież Franciszek. Pisze on m.in.: „Wraz z Kościołem w Polsce i wszystkimi Polakami dziękuję Bogu za to, że wspierał swoją łaską i mocą kolejne pokolenia, i sprawił, że przed stu laty spełniła się ich nadzieja na wolność i nie utracili jej, mimo kolejnych, bolesnych doświadczeń dziejowych, związanych z II wojną światową, nazistowską okupacją komunistycznym reżimem. Podejmując modlitwę św. Jana Pawła II, szczególnego świadka tego stulecia, proszę Boga o łaskę wiary, nadziei i miłości dla wszystkich Polaków, aby w jedności i pokoju dobrze korzystali z tak cennego daru wolności”. Całość tutaj:

https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2018-11/papiez-list-100lat-niepodleglosc-polska.html

3. Jeszcze dziś zapraszamy o godz. 15.30 do naszego kościoła na występ słowno-muzyczny „Ojczyzna”, czyli polska myśl twórcza z muzyką kompozytorów gitarowych XIX wieku, w wykonaniu Anny Gielarowskiej i Korneli Arwicz-Sienickiej.

4. Jutro, w poniedziałek, 12 listopada wraz ze szczecińskim odziałem ZASP zapraszamy o godz. 19.00 na „Zaduszki Teatralne”, czyli Mszę Świętą w intencji zmarłych ludzi Teatru oraz koncert poświęcony twórczości Zbigniewa Herberta, w wykonaniu szczecińskich artystów.

5. Zapraszamy na kolejne spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary na temat duchowości dominikańskiej. Naszym gościem będzie w najbliższą w sobotę, 17 listopada o godz. 16.00 w krypcie klasztorenej o. Tomasz Mikołajski OP z Warszawy, który przedstawi temat „Ojcze nasz według św. Tomasza z Akwinu”.

6. W listopadzie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 11.20 i 17.20, w czasie którego będziemy modlić się w intencji zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.

7. Od piątku, 16 listopada do soboty przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, tj. do 24 listopada br., będziemy odmawiać, w formie litanii, Nowennę do Jezusa Chrystusa Króla, na zakończenie nabożeństwa różańcowego.

8. W przyszłą niedzielę, 18 listopada nasza wspólnota klasztorna rozpocznie wieczorem swoje doroczne rekolekcje w Wisełce. Od niedzielnej Mszy św. o godz. 20.30 do Mszy św. o 12.00 w sobotę, 24 listopada zastąpią nas bracia z innych klasztorów: pracujący u nas przed laty o. Jacek Truszczyński i o. Krzysztof Pałys, którego w połowie tygodnia zastąpi o. Marek Miławiecki. W tym czasie ojcowie nie będą spowiadać. Natomiast w sprawach pogrzebu prosimy gorąco jego godzinę ustalać wpierw z klasztorem a dopiero potem z zakładem pogrzebowym.

9. W zakrystii polecamy „Przewodnik Katolicki”, a w nim kilka artykułów z okazji Święta Niepodległości, m.in. „Ludzie sumienia nie dla pięknoduchów” red. Zbigniewa Nosowskiego z „Więzi”, poświęcony wizji patriotyzmu Karola Wojtyły.