1. W listopadzie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 11.20 i 17.20, w czasie którego modlimy się w intencji zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.

2. Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości, biskupi polscy wystosowali List do wiernych, w którym czytamy m.in.: „Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości skłaniają nas przede wszystkim do okazania Bogu, który jest Panem dziejów, naszego dziękczynienia i wyśpiewania Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy. Okres niewoli, który przyniósł tak wiele bolesnych doświadczeń, okazał się ostatecznie czasem próby, z którego nasi przodkowie wyszli odnowieni, umocnieni, przejmując odpowiedzialność za losy Ojczyzny. Ich dojrzała postawa pozostawiła wyraźny ślad w życiu następnych pokoleń, które stanęły przed kolejnymi zagrożeniami utraty niepodległego bytu”. Z całością Listu można się zapoznać tutaj:
https://episkopat.pl/list-pasterski-episkopatu-polski-z-okazji-100-rocznicy-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci/

3. Na obchody 100. lecia odzyskania niepodległości zapraszamy do naszego kościoła:

– w sobotę, 10 listopada o godz. 18.00 na uroczystą Mszę dziękczynną, po której wysłuchamy koncertu pieśni patriotycznych Chóru Okręgowej Izby Lekarskiej „Remedium” pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke i honorowym patronatem żołnierza niezłomnego i naszej parafianki – p. Danuty Szyksznian Ossowskiej.

– w niedzielę 11 listopada o godz. 15.30 na występ słowno-muzyczny „Ojczyzna”, poświęcony polskiej myśli twórczej połączonej z muzyką kompozytorów gitarowych XIX wieku, w wykonaniu Anny Gielarowskiej i Korneli Arwicz-Sienickiej. Szczegóły na plakatach.

4. Ogłoszenie kurialne: „Zapraszamy na uroczyste Msze Święte w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi 11 listopada o godz. 9.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela, po której odbędzie się poświęcenie pomnika „Boże chroń Polskę” i o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej, po której nastąpi poświęcenie Dzwonu Niepodległości „Święty Jan Paweł II” i zostanie wykonane Oratorium słowno-muzyczne z udziałem chórów szczecińskich pod dyr. prof. Ryszarda Handke.”

5. W poniedziałek, 12 listopada wraz ze szczecińskim odziałem ZASP zapraszamy o godz. 19.00 na „Zaduszki Teatralne”, czyli Mszę Świętą w intencji zmarłych ludzi Teatru oraz koncert poświęcony twórczości Zbigniewa Herberta, w wykonaniu szczecińskich artystów.

6. W czwartek, 8 listopada zapraszamy na „Czas miłosierdzia: o godz. 17.30 na nabożeństwo i o 18.00 Mszę św. wotywną do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy na modlitwę wstawienniczą.

7. Osoby będące po rozwodzie, które żyją w powtórnym związku z przeszkodą do zawarcia sakramentu małżeństwa, zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Związków Niesakramentalnych w czwartek 8 listopada o godz. 19.00 w klasztorze, w sali Trójcy Św.

8. W środę, 7 listopada obchodzimy święto Wszystkich Świętych Zakonu Kaznodziejskiego a w czwartek, 8 listopada Wspomnienie Wszystkich Zmarłych Braci i Sióstr naszego Zakonu. Szczególnie pamiętajmy w modlitwie o pracujących w naszym kościele śp. o. Witoldzie Słabigu i o. Tomaszu Alexiewiczu.

9. W zakrystii polecamy „Przewodnik Katolicki”, a w nim artykuł „Bóg mówi przez młodych” , w którym misjonarz franciszkański o. Kasper Kaproń przybliża synod poświęcony młodzieży.

10. Dziś obywa się sprzedaż najnowszego numeru dominikańskiego miesięcznika „W drodze”, zatytułowanego „Polubić siebie. Między odpoczynkiem a pracą”:

http://www.miesiecznik.wdrodze.pl/