1. Tak, jak zapowiadaliśmy, przed kościołem kwestujemy dziś na inwestycje w kościele, aby opłacić wykonanie czterech krzyży z piaskowca, tzw. zacheuszek, które w przyszłości będą znakiem konsekracji naszego kościoła:

Inwestycje

2. W kruchcie, w miejscu, w którym wiele osób czeka na spowiedź, umieszczona została ikona Bogurodzicy – Matki Bożej czułości i miłosierdzia, zakupiona w klasztorze prawosławnych mniszek na Grabarce, w czasie parafialnej pielgrzymki „Szlakiem klasztorów polskich”. Poświęciliśmy ją na koniec Triduum Różańcowego.

3. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 11.20 i 17.20, a dzieci w piątki o 17.20.

4. W zakrystii można zaopatrzyć się w kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona bliskich, za których będziemy modlić się na różańcu przez cały listopad i na Mszach św. rocznych.

5. We wtorek, 23 X w szczecińskim Collegium Balticum rozpocznie się 3 edycja „Akademii Miłości” – cykl wykładów dla osób stanu wolnego, opartych na nauczaniu Kościoła. Więcej informacji tutaj:

http://www.akademiamiloscipoznan.pl

6. Grupa PostAkademicka Trzy Czwarte zaprasza na spotkanie p.t. „Co oprócz kłada i laptopa może dać od siebie rodzic Chrzestny?”, które poprowadzi o. Łukasz Detmer w środę 24 X, o godz. 19.30 w sali DA.

7. Osoby żyjące w powtórnym związku, z przeszkodą do zawarcia sakramentu małżeństwa, zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Związków Niesakramentalnych w czwartek, 25 X o 19.00 w sali Trójcy Św.

8. Zapisy do I Komunii Świętej kończą się w piątek, 26 X, a pierwsze spotkanie formacyjne odbędzie w niedzielę 28 X: o godz. 12.30 Msza św. a po niej katecheza dla dzieci i rodziców.

9. W poniedziałek, 29 X rusza kolejny i ostatni przed wiosną 2019 roku cykl Nauk Przedmałżeńskich. Szczegóły oraz zapisy przez formularz zgłoszeniowy tutj:

Kurs przedmałżeński

10. Zapraszamy do udziału w „Procesji ze świętymi”, która w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 X wyruszy o godz. 19.00 z naszego kościoła św. Dominika do katedry, gdzie zakończy się Eucharystią.

11. W związku z wzrastającym zapotrzebowaniem na opiekę paliatywną wśród chorych przebywających w hospicjum domowym i stacjonarnym, Księża Pallotyni, prowadzący Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, zwracają się z prośbą do lekarzy o podjęcie współpracy w opiece nad terminalnie chorymi. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Ks. Januszem Kilarem SAC – tel. 603 927 070.

12. W przyszłą niedzielę, 28 X o godz. 17.15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. premiera Tadeusza Mazowieckiego, w 5. rocz. śmierci, a zaraz po Mszy w krypcie odbędzie się spotkanie wspomnieniowe.

13. Jutro, w poniedziałek, 22 października obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II i obchodzimy 40. rocznicę Mszy inaugurującej pontyfikat papieża Polaka.

14. W zakrystii polecamy „Przewodnik Katolicki”, zatytułowany „Samobójcy odchodzą po cichu”, zwracający uwagę na to, że w Polsce więcej osób odbiera sobie życie, niż ginie w wypadkach samochodowych.

15. A w przyszłą niedzielę, 28 X nasi bracia z Krakowa będą sprzedawać najnowszy nr pisma młodych dominikanów „Teofil”, poświęcony nadużyciom w sferze duchowości i zagrożeniom w tej sferze. Więcej informacji tutaj:

Fałszywe obietnice – nowy numer „Teofila”