1. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Wypraszajmy w modlitwie światło Ducha Świętego dla dzieci, młodzieży i grona pedagogicznego.

2. Jutro, w poniedziałek, 3 września zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. roczną, w intencji zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych a także za ofiary II wojny światowej.

3. W pierwszy czwartek miesiąca, 6 września zapraszamy na „Czas miłosierdzia: o 17.30 na nabożeństwo i o 18.00 na Mszę św. wotywną do Bożego Miłosierdzia, za wstawiennictwem św. Faustyny i św. Jana Pawła II, a po Mszy na modlitwę wstawienniczą poprowadzoną przez wspólnotę „Pneumatofora”.

4. W czwartek, 6 września o godz. 19.00 w klasztornej krypcie odbędzie się spotkanie osób, które zapisały się na pielgrzymkę „Szlakiem klasztorów polskich”.

5. We wrześniu i październiku będą trwały zapisy dzieci do I Komunii Świętej w roku 2019. W pierwszym rzędzie zapisujemy dzieci z parafii i uczęszczające do szkół na terenie parafii. Warunkiem zapisu jest: stawienie się osobiście rodziców z dzieckiem, podpisanie deklaracji uczestnictwa w przygotowaniach, dostarczenie pozwolenia ze swojej parafii i aktu chrztu. Więcej informacji o dacie, zapisach i przygotowaniu do I Komunii na stronie klasztoru.

6. W poniedziałek, 10 września zapraszamy na spotkanie młodzież z VII klas szkoły podstawowej, która chciałaby rozpocząć dwuletni kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w sali bł. Jordana i Diany na I piętrze klasztoru, wejście od strony ulicy Wielkopolskiej. Osoby spoza parafii muszą dostarczyć zgodę ze swojej parafii oraz akt chrztu. W sprawach bierzmowania można się kontaktować mailowo – przez stronę klasztoru – z o. Michałem Laskowskim.

7. Najbliższy cykl nauk przedmałżeńskich rozpocznie się w poniedziałek, 17 września. Na stronie klasztoru można zapisywać się przez formularz zgłoszeniowy.

8. W sobotę, 8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP. Tego dnia wyrusza z naszego klasztoru pielgrzymka „Szlakiem klasztorów polskich”, w czasie której będziemy się wstawiać w intencjach naszych parafian i przyjaciół.

9. Informujemy, że w dniach 28-29 września odbędzie się 47. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę.

10. W zakrystii polecamy „Przewodnik katolicki”, a w nim artykuł „Miliony dla chłopaków” o nowo otwartym wczoraj (1.09) domu dla niepełnosprawnych chłopców w Bronoszewicach, prowadzonym siostry dominikanki, w tym pochodzącą z naszej parafii siostrę Elizę.

11. Dziś *w niedzielę, 3 września) odbywa się sprzedaż najnowszego numeru dominikańskiego miesięcznika „W drodze”, zatytułowanego „Którędy do piekła. Czyli o zaniedbaniu”.