1. Zapraszamy dziś na Festyn Dominikański, którego plan znajduje się tutaj:

Festyn Dominikański 2018


Oficjalne otwarcie o godz.10.45, w czasie którego o. Florian, z okazji zbliżającego się jubileuszu 60-lecia kapłaństwa, w 835 urodziny św. Jacka i przed zbliżającym się jubileuszem 800-lecia jego misji w Polsce i na Pomorzu Zachodnim, posadzi na górce przy parkingu dąb „św. Jacek Odrowąż”. W ciągu dnia zapraszamy dzieci na przedstawienia „Mały książę” o 11.30 i „Opowieść o byczku Fernando” o 13.30, a dorosłych na koncert muzyki chrześcijańskiej zespołu „Fisheclectic” o 16.00 i na wieczór z jazzem o 20.00 w wykonaniu „Strychar Band Family”. Na stoisku z książkami polecamy wywiad z prymasem Polski „Kościół katoludzki. Rozmowy o życiu z Ewangelią”.

2. W poniedziałek, 21 maja br., przypada Uroczystość NMP Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji. W tym dniu, w katedrze o godz. 18.00 ks. Bp Henryk Wejman odprawi uroczystą Eucharystię, po której odbędzie się uliczna ewangelizacja oraz adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona świadectwami i Apelem Maryjnym.

3. W dniach od 21 do 23 maja (od poniedziałku do środy) Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej poprowadzi rekolekcje przygotowujące do odpustu św. Dominika, zatytułowane „Moc modlitwy wstawienniczej”, nawiązującej do modlitwy naszego patrona. O godz. 18.00 Msza św. z homilią, a po niej konferencja:

Moc modlitwy wstawienniczej

4. W czwartek, 24 maja zakon dominikański obchodzi Uroczystość Przeniesienia Relikwii św. Dominika. To także święto patronalne naszego kościoła i parafii. Mszę Świętą odpustową poprowadzi o godz. 18.00 ks. Maciej Kubiak z Poznania, red. nacz. miesięcznika „Biblioteka kaznodziejska”. Wcześniej o godz. 17.20 zaśpiewamy nieszpory w kościele:

Opust św. Dominika


Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W przyszłą niedzielę, 27 maja zapraszamy do naszego kościoła o godz. 15.00 na kolejny koncert charytatywny „dla Basi” w wykonaniu artystów Opery Szczecińskiej. W repertuarze pieśni związane z tematyką maryjną i matczyną.

6. Także w przyszłą niedzielę, harcerki z ósmej Szczecińskiej Drużyny Harcerek „Suma Sił” ZHR będą sprzedawać domowe wypieki po Mszach o 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30, aby z zarobionych pieniędzy zorganizować w lecie obóz harcerski.

7. W zakrystii polecamy „Przewodnik Katolicki” artykuł „Moje dziecko chce się cieszyć”, poświęcony absorbującemu dziś Polaków tematowi niepełnosprawnych i ich opiekunów oraz relacja z wizyty kard. Kazimierza Nycza u protestujących w Sejmie.

8. Krótkie słowo p. Joanny Jurkiewicz n.t. książki o Janie Pawle II „Zwiastunowi gór”.