1. Dziś w niedzielę, 13 maja na Mszach świętych o godz. 11.00 i 13.00 grupa 160 dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię Świętą. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na „Biały Tydzień” z dzieci pierwszokomunijnymi na Mszy św. o godz. 18.00.

2. W środę, 16 maja obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i naszego Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, którego w tym dniu otoczmy szczególną modlitwą.

3. W przyszłą niedzielę, 20 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W jej wigilię, w sobotę, 19 maja zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono o godz. 20.00 liturgiczną Godziną Czytań z konferencją o Duchu Świętym. Następnie odśpiewany zostanie akatyst do Ducha Świętego i odbędzie się adoracja z modlitwą wstawienniczą. Czuwanie zakończy ok. północy Eucharystia z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

4. W niedzielę, 20 maja odbędzie się również kolejny Festyn Dominikański, w czasie którego prosimy o wsparcie kawiarenki poprzez domowe wypieki. A teraz jeszcze można przekazać niepotrzebne książki i odzież na festynowe kiermasze. Zachęcamy także do wsparcia kosztów organizacji Festynu.

5. W przeddzień Festynu, w sobotę 19 maja o godz. 1600.00 o. Michał Śliż opowie w krypcie o początkach zakonu dominikanów w Polsce na przykładzie klasztoru w Sandomierzu, a godz. 19.00 – również do krypty – zapraszamy na festynowy film p.t „Ojciec chrzestny”.

6. W poniedziałek, 21 maja br., w Uroczystość NMP Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, wszystkich, a szczególnie ruchy, wspólnoty i stowarzyszenia katolickie są zaproszone do udziału w Mszy Św. sprawowanej w katedrze o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Henryka Wejmana. Po Mszy odbędzie się uliczna ewangelizacja i adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona świadectwami i Apelem Maryjnym.

7. W dniach od 21 do 23 maja Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej poprowadzi rekolekcje przygotowujące do odpustu związanego z tytułem naszego kościoła, zatytułowane „Moc modlitwy wstawienniczej”, nawiązującej do modlitwy św. Dominika.

8. W czwartek, 24 maja obchodzimy Uroczystość Przeniesienia Relikwii św. Dominika – święto patronalne naszego kościoła i parafii. Uroczystą Mszę Świętą odpustową o godz. 18.00 poprowadzi ks. Maciej Kubiak z Poznania, red. nacz. miesięcznika „Biblioteka kaznodziejska”.

9. W sobotę, 2 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się kolejne Spotkanie Młodych pod hasłem „Jestem”. Młodzież chętna na wyjazd z grupą z naszej parafii może zapisać się przez formularz na stronie klasztoru. Więcej informacji na plakatach i u o. Michała Laskowskiego.

10. W zakrystii polecamy „Przewodnik Katolicki”, a w nim wywiad z naszą parafianką – s. Elizą Myk, dominikanką z Broniszewic o umieraniu dzieci niepełnosprawnych oraz z reportaż p.t. „Śnią nam się koszmary” o dylematach i paraliżujących pytaniach rodziców niepełnosprawnych dzieci.