1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 11.30 i 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.

2. We wtorek, 8 maja obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski.

3. W czwartek, 10 maja (wyjątkowo w 2-gi czwartek miesiąca) zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. wotywną do Bożego Miłosierdzia, za wstawiennictwem św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II. Przed Mszą o godz. 17.30 będzie odprawione nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4. W niedzielę, 13 maja na Mszach świętych o godz. 11.00 i 13.00 (przesunięta z 12.30) grupa 160 dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Prosimy osoby zazwyczaj chodzące na te Msze św. o uczestnictwo w innych godzinach.

5. Zbliża się Festyn Dominikański. Nasze wspólne świętowanie pełne wielu atrakcji (przedstawienia, koncerty) odbędzie się w niedzielę, 20 maja na przyklasztornym terenie. W dniu Festynu prosimy o wsparcie naszej kawiarenki poprzez domowe wypieki. Natomiast już teraz na furtę można przekazywać niepotrzebne książki i odzież na festynowe kiermasze. Zachęcamy również do wsparcia kosztów organizacji Festynu.

6. W dniach od 21 do 23 maja zostaną wygłoszone rekolekcje przygotowujące do odpustu związanego z tytułem naszego kościoła, w Uroczystość Przeniesienia Relikwii św. Dominika, 24 maja. Rekolekcje zatytułowane „Moc modlitwy wstawienniczej”, nawiązującej do modlitwy św. Dominika, poprowadzi Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej.

7. Osoby będące w powtórnym związku po rozwodzie, z przeszkodą do zawarcia sakramentu małżeństwa, zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Związków Niesakramentalnych w czwartek, 10 maja o godz. 19.00 w sali Świętej Trójcy.

8. W sobotę, 2 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się kolejne Spotkanie Młodych pod hasłem „Jestem”. Młodzież chętna na wyjazd z grupą z naszej parafii może zapisać się przez formularz na stronie klasztoru. Więcej informacji na plakatach i u o. Michała Laskowskiego.

9. Dziś (w niedzielę), 6 maja odbywa się sprzedaż najnowszego numeru miesięcznika „W drodze”, zatytułowanego „Samotność, która boli”.

10. W zakrystii polecamy „Przewodnik Katolicki”, a w nim wywiad z abp Wojciechem Polakiem, Prymasem Polski, zatytułowany „Moim celem jest jedność”.