1. W ramach kwesty inwestycyjnej tydzień temu zebraliśmy 7608 zł, za co serdecznie dziękujemy.

2. W poniedziałek, 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

3. W czwartek, 26 kwietnia na Mszy św. o godz. 17.00 ks. abp Andrzej Dzięga udzieli w naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Jest to okazja, by przeżywanym obecnie Roku Ducha Świętego, każdy z parafian odnowił w sobie łaskę darów Ducha Świętego. W czasie bierzmowania ks. arcybiskup symbolicznie rozpocznie także wizytację, która w tym roku odbędzie się w naszej parafii.

4. W związku z bierzmowaniem o godz. 17.00, informujemy, że Msza św. o godz. 18.00 rozpocznie z opóźnieniem. W czwartek nie czynna będzie również kancelaria parafialna.

5. Osoby, które po rozwodzie żyją w powtórnym związku z przeszkodą do zawarcia sakramentu małżeństwa, zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Związków Niesakramentalnych w czwartek 26 kwietnia, o godz. 19.00 w sali Świętej Trójcy.

6. W sobotę, 28 kwietnia na kolejny wykład w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary. Wykład zatytułowany „Czy poza Kościołem nie ma zbawienia? Kto będzie zbawiony?” poprowadzi w krypcie o godz. 16.00 o. Paweł Klimczak, rektor dominikańskiego Kolegium Filozoficzno-Teologicznego w Krakowie.

7. W niedzielę, 29 kwietnia zapraszamy na spotkanie dyskusyjne zatytułowane „A bliźniego swego… Rozmowa o tym kto i dlaczego jest w Polsce obcy”. W dyskusji, która odbędzie się o godz. 17.00 w krypcie wezmą udział: szczególny gość tego dnia – naczelny rabin Polski Michael Schudrich oraz przeor o. Maciej Biskup i dr Eryk Krasucki. Spotkanie poprowadzi prof. Jerzy Madejski.

8. Zbliża się Festyn Dominikański. Nasze wspólne świętowanie pełne wielu atrakcji (przedstawienia, koncerty) odbędzie się w niedzielę 20 maja na przyklasztornym terenie. W dniu Festynu prosimy o wsparcie naszej kawiarenki poprzez domowe wypieki. Natomiast już teraz na furtę można przekazywać niepotrzebne książki i odzież na festynowe kiermasze. Zachęcamy również do wsparcia kosztów organizacji Festynu. Szczegóły na rozdawanych przed kościołem ulotkach.

9. W sobotę, 2 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się kolejne Spotkanie Młodych pod hasłem „Jestem”. Młodzież chętna na wyjazd z grupą z naszej parafii może zapisać się przez formularz na stronie klasztoru. Więcej informacji na plakatach i u o. Michała Laskowskiego.

10. Osoby, które pragną wesprzeć inicjatywy naszego klasztoru, zachęcamy do przekazania, do końca kwietnia, 1% podatku dochodowego na Fundację Veritas. Po raz ostatni w tym roku w jego odpisie pomaga Pani Maria we wtorek, 24 kwietnia od 17.00 do 18.00, w sali Fundacji.

11. W zakrystii polecamy „Przewodnik Katolicki” z dołączonym darmowym modlitewnikiem z czytaniami na każdy dzień maja.