1. Dziś (w niedzielę, 15 kwietnia) o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XVI Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem „Piękni od poczęcia”, jako afirmacja ludzkiego życia od momentu jego zaistnienia. Marsz zakończy się Mszą św. w katedrze. Można włączyć się także w zbiórkę pieluszek dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Poczerninie, które przed Marszem zbierane będą przy pomniku Jana Pawła II.

2. Jak zapowiadaliśmy, kwestujemy dziś po Mszach na inwestycje przy i w kościele: księgarnię-cafe; wykonanie krzyża procesyjnego; zmian w chrzcielnicy oraz tzw. czterech krzyży „zacheuszek”, które po konsekracji naszego kościoła będą jej widzialnym znakiem. Projekty są na plakatach.

3. Zakończyły się w tym tygodniu prace związane z ekspertyzą drewnianych krokwi w stropie kościoła i czekamy obecnie na opis ekspertyzy.

4. Zakończyły się również zasadnicze prace związane z nowym oświetleniem kościoła, które ufundował i zainstalował jeden z naszych parafian, któremu bardzo gorąco dziękujemy.

5. Osoby w każdym wieku, które pragną wesprzeć inicjatywy naszego klasztoru, zachęcamy do przekazania, do końca kwietnia, 1% podatku dochodowego na Fundację Veritas. W jego odpisie pomaga w każdy wtorek od 17.00 do 18.00, w sali Fundacji, Pani Maria.

6. W następną sobotę, 28 kwietnia na godz. 16.00 zapraszamy do krypty na kolejny wykład w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary. 28 kwietnia 2017 r. Wykład zatytułowany „Czy poza Kościołem nie ma zbawienia? Kto będzie zbawiony?” poprowadzi o. Paweł Klimczak, dominikanin i rektor naszego Kolegium Filozoficzno-Teologicznego w Krakowie.

7. Już dziś zapraszamy w niedzielę, 29 kwietnia do klasztornej krypty na spotkanie dyskusyjne. zatytułowane „A bliźniego swego… Rozmowa o tym kto i dlaczego jest w Polsce obcy”. W dyskusji wezmą udział: szczególny gość tego dnia – naczelny rabin Polski Michael Schudrich oraz przeor o. Maciej Biskup i dr Eryk Krasucki. Spotkanie poprowadzi prof. Jerzy Madejski.

8. W zakrystii zostało kilka egz. kwietniowego nr miesięcznika „W drodze”, a w „Przewodniku Katolickim” polecamy komentarz do opublikowanej 9 kwietnia adhortacji o świętości Gaudete et exsultate (Cieszcie się i radujcie) papieża Franciszka, w której on pisze: „Nie bój się świętości. Nie odbierze ci ona sił, życia ani radości (…) Istnieje tylko jeden smutek, nie być świętym”.