1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym na nowo pragniemy zanurzyć się w paschalnym źródle Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Chrystusa.

2. Od poniedziałku do środy (26-28 marca) zapraszamy o godz. 19.00 na ostatnią serię rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje zatytułowane „Po co Kościół” wygłosi znany i ceniony dominikanin o. Maciej Zięba. Nauki będą się rozpoczynać Mszą św., a po niej zostanie wygłoszona konferencja.

3.W Wielkim Tygodniu spowiadamy w następującym porządku:

– do środy włącznie jak zwykle oraz w ramach Mszy rekolekcyjnej o godz. 19.00;
– w Wielki Czwartek od godz. 7.00 do 9.00 i od 15.00 do 18.00;
– w Wielki Piątek od 7.00 do 18.00;
– w Wielką Sobotę od 7.00 do 17.00;
– w pierwszy i drugi dzień Świąt nie spowiadamy

4. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek od 16 do 17.30.

5. W Triduum Paschalne zapraszamy:

– w Wielki Czwartek na Mszę św. Krzyżma do katedry na godz. 10.00 i do naszego kościoła na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00, po której będzie możliwość całonocnego czuwania w Ciemnicy
– w Wielki Piątek na Ciemną Jutrznię o godz. 8.00, Drogę Krzyżową z nowenną do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, na Liturgię Męki Pańskiej o godz. 19.00 i całonocne czuwanie przy Grobie Pańskim w krypcie (od północy wejście przez boczne drzwi kościoła od strony kaplicy)
– w Wielką Sobotę na Ciemną Jutrznię o godz.8.00, czuwanie przy Grobie Pańskim do godz. 17.00 i święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 17.00
– na Wigilią Paschalną w sobotę o godz. 21.00 i po niej na procesję rezurekcyjną

6. Informujemy, że w składzie naszej wspólnoty klasztornej zaszły zmiany. Do klasztoru we Wrocławiu przeszedł o. Adam Choma, a dołączył do nas z klasztoru w Sandomierzu o. Michał Śliż.

7. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych kościelnych inwestycji na kweście w ubiegłą niedzielę. Na spłacenie ramy do obrazu Jezusa Miłosiernego zebraliśmy 6594 zł.

8. Z ogromną wdzięcznością pragniemy podziękować p. Zofii Mirkiewicz i p. Marii Krekorze za wieloletnie prowadzenie Grupy Charytatywnej przy parafii: za nieocoeniony wkład w opiekę nad ubogimi, pomoc prawną i przygotowywane akcje charytatywne. Tymczasowo, poniedziałkowe dyżury Grupy są zawieszone, a za kontakt z osobami ubogimi odpowiada o. Łukasz Detmer.

9. Narzeczonych, którzy pragną w pogłębionej, warsztatowej formie przygotować się do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na „Wieczory dla Zakochanych” organizowane przez ruch Spotkań Małżeńskich, które rozpoczną się w naszym klasztorze 12 kwietnia. Szczegóły na stronie klasztoru.

10. Dziś przed kościołem sprzedawane są dziś palmy, z których dochód będzie przeznaczony na organizację Festynu Dominikańskiego 20 maja. Z ozdobami wielkanocnymi stoją również harcerze, którzy z zarobionych pieniędzy pragną wesprzeć harcerskie wyjazdy.

11. W zakrystii polecamy „Przewodnik Katolicki”. Można w nim przeczytać artykuł o kończącej dziś 110. urodziny dominikanki z klasztoru klauzurowego w Krakowie, Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata – s. Cecylii Roszak oraz komentarz o. Anzelma Grüna do słów Jezusa z Krzyża: „Dokonało się”.