1. „Oddychać Imieniem” to tytuł rekolekcji, które od dziś na wszystkich Mszach (z wyjątkiem tej o 19.00) głosi o. Maksymilian Nawara – benedyktyn z opactwa w Lubiniu. Na rekolekcje poświęcone modlitwie jezusowej, czyli tzw. modlitwie serca zapraszamy od poniedziałku do środy włącznie o godz. 12.00 (Msza św. z nauką rekolekcyjną) albo o godz. 18.00 (Msza św. z homilią a po niej na konferencję):

2. Osoby żyjące w małżeństwach niesakramentalnych zapraszamy na rekolekcje, które od 22 do 24 marca o godz. 19.00 poprowadzi w naszym kościele ks. Paweł Gulicki, duszpasterz osób niesakramentalnych z parafii św. Stanisława BM w Szczecinie. Informacje także na plakacie i stronie klasztoru.

3. We wtorek, 13 marca przypada piąta rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Dziękując Panu Bogu za dar Jego posługi dla Kościoła, wypraszajmy dla Niego światło i moc Ducha Świętego.

4. W ramach rozpoczynających się dziś w Szczecinie Dni Kultury Żydowskiej „Adlojada”, zapraszamy we wtorek, 13 marca o godz. 20.00 do naszego kościoła na koncert „Spoiwa kultury” w wykonaniu Chóru Okręgowej Izby Lekarskiej „Remedium”, pod dyr. Ryszarda Handke. Pełen plan Adlojady na stronie: http://www.adlojada.muzeum.szczecin.pl

5. Osoby śpiewające zapraszamy do włączenia się w śpiew w scholi podczas Triduum Paschalnego. Pierwsza próba odbędzie się w najbliższy czwartek, 15 marca o godz. 19.00.

6. W piątek, 16 marca o godz. 18.00 Fundacja Veritas zaprasza do klubu Delta na spotkanie: „Film jako/nie/groźne narzędzie promocji – na ile filmy szkodzą, a na ile pomagają?”, połączone z premierowym pokazem filmu: „Tydzień Społeczny”.

7. W piątek, 23 marca zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. W jej trakcie towarzyszyć nam będą rozważania abpa Grzegorza Rysia, inspirowane nauczaniem i duszpasterską wrażliwością papieża Franciszka. Plan trasy Drogi Krzyżowej na plakacie.

8. Narzeczonych, którzy pragną w pogłębionej, czyli warsztatowej formie przygotować się do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na „Wieczory dla Zakochanych” organizowane są przez ruch Spotkań Małżeńskich, które rozpoczną się w naszym klasztorze 12 kwietnia b.r. Szczegóły tutaj:

Wieczory dla zakochanych

9. W przyszłą niedzielę, 18 marca będziemy kwestować na opłacenie wykonania ramy do obrazu Jezusa Miłosiernego. Instalacja ramy połączonej z klęcznikiem, z umieszczonymi w nim relikwiami św. Jana Pawła II i św. Faustyny, planujemy pod koniec tego tygodnia.

10. Osoby w każdym wieku, które pragną wesprzeć inicjatywy naszego klasztoru, zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na Fundację Veritas. W jego odpisie pomaga w każdy wtorek od 17.00 do 18.00, w sali Fundacji, Pani Maria.

11. Do dziś przy naszym klasztorze trwa zbiórka dla czeczeńskich kobiet z dziećmi z ośrodka dla uchodźców pod Grudziądzem. Przynosić można takie artykuły jak: kosmetyki, artykuły higieniczne, drobny sprzęt gospodarstwa domowego, zestawy do szycia, walizki, torby.

12. Przed kościołem można dziś nabyć wielkanocne świece Caritasu.

13. W zakrystii polecamy „Przewodnik Katolicki” z kolejną nauką rekolekcyjną o. Anzelma Grüna, poświęcone słowom Jezusa z krzyża: „Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?” oraz artykuł „Papież ludzi”, który stanowi recenzję najnowszego wywiadu z papieżem Franciszkiem, zatytułowanego „Otwieranie drzwi”. Dostępnych jest jeszcze kilka egz. marcowego numeru miesięcznika „W drodze”.