1. Niedziela Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczne obchody Bożego Narodzenia, choć zwyczajowo szopka i kolędy będą jeszcze obecne do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

2. Homilie dziś głosi i kwestuje po Mszach pracujący na misjach w Boliwii franciszkanin o. Kasper Mariusz Kaproń.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 17.l5 Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke zaprasza do naszego kościoła na Noworoczny Kolędowy Koncert Charytatywny na rzecz podopiecznych Fundacji Nefro-Transplant w Szczecinie.

4. Kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny w naszej parafii. W najbliższym tygodniu odwiedzimy parafian przy ulicach Unisławy i Wyzwolenia. Szczegółowy plan kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń i stronie klasztoru. W dni pracujące rozpoczynamy kolędę o godz. 16, a w soboty i niedziele o 15.00. Prosimy, aby nie uzależniać przyjmowania nas od składania ofiar. Pragniemy się spotkać, porozmawiać i pomodlić się z Państwem w Waszych intencjach.

5. W trakcie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i piątki, między 11.00 a 12.00 oraz w środy, między 16.00 a 17.30. W sprawach pilnych można przyjść codziennie przed 15.00.

6. W najbliższy wtorek, 9 stycznia zapraszamy na Mszę św. wotywną do św. Dominika o godz. 18, a po niej na modlitwę wielbienia przed Najświętszym Sakramentem, które poprowadzi o. Paweł Pawlikowski z Dominikańską Wspólnotą Modlitewną „Pneumatofora” i scholą dziecięcą.

7. W przyszłą niedzielę, 14 stycznia obchodzony będzie również Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy w Kościele. W ich intencji będziemy się modlić na Mszy o godz. 11.00 ze specjalnego formularza z Mszału. Inicjatywie, o której można przeczytać na stronie klasztoru, patronuje m.in. Prymas Polski Abp Wojciech Polak oraz Janina Ochojska z PAH-u.

8. Także w niedzielę, 14 stycznia w naszym kościele o godz. 15.00 organizujemy XXI Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim. Hasłem tegorocznego Dnia są słowa proroka Izajasza „Pokój! Pokój bliskim i dalekim”. O szansach na pokój w Ziemi Świętej mówić będzie red. Konstanty Gebert. Następnie, wraz z naszymi braćmi Żydami, będziemy modlić się psalmami prosząc o pokój na świecie. Spotkanie zakończy śpiewana poezja polskiego poety pochodzenia żydowskiego Bolesława Leśmiana w wykonaniu Iwony Waligórskiej. Szczegóły na plakacie i stronie klasztoru.

9. Informujemy, że w czwartek, 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i trwać będzie do 25 stycznia, pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6). Program na plakacie i stronie klasztoru.

10. W przyszłą niedzielę, 14 stycznia odbędzie się sprzedaż styczniowego numer dominikańskiego miesięcznika „W drodze”, zatytułowanego „Uwierz w Boga. Jak przekonać do wiary?”:
http://www.miesiecznik.wdrodze.pl/

11. W zakrystii polecamy tygodniki „Niedzielę i „Przewodnik Katolicki”, w którym wywiad z kardynałem Kazimierzem Nyczem, zatytułowany „Nasi oprawcy też są naszymi braćmi” o Prymasie Tysiąclecia, ekumenicznych obchodach Roku Reformacji i uchodźcach w Polsce.