26 grudnia – Mszę święte jak w niedzielę

1. Dziś (w niedzielę) Msze Święte oraz Sakrament Pojednania sprawowane są w naszym kościele tylko do 12.30 włącznie.

2. Na Liturgię Pasterkową sprawowaną w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 24.00

3. W pierwszy i drugi dzień Świąt, 25 i 26 grudnia, nie spowiadamy.

4. W drugi dzień świąt na Mszy św. o godz. 11.00 odbędą się chrzty a na wszystkich Mszach taca będzie zbierana na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

5. W przyszłą niedzielę 31 grudnia, przypadającą w Sylwestra, Msze Święte sprawujemy jak w każdą niedzielę, z wieczornymi włącznie.

6. Do odwołania parking klasztoru będzie niedostępny ze względu na prowadzone na nim wykopy. Przepraszamy za utrudnienia z dojściem do kościoła.

7. Informujemy, że duszpasterskie odwiedziny w naszej parafii rozpoczniemy we wtorek, 2 stycznia.

8. W Objawienie Pańskie, 6 stycznia o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Arena Szczecin odbędzie się charytatywny koncert kolęd z różnych stron świata. Wystąpią m.in: Natalia Kukulska, zespół LemON, Mietek Szcześniak, Kasia Moś, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Agnieszka Musiał, Adam Krylik, Dana Vynnutska oraz orkiestra kameralna Aukso i 10-osobowy międzynarodowy band muzyczny. Bilety w różnych strefach dostępne są w cenie 40, 60 i 80 zł do nabycia w Kurii diecezjalnej przy ul. Pawła VI.

9. Natomiast Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją pro. Ryszarda Handke zaprasza do naszego kościoła na Noworoczny Kolędowy Koncert Charytatywny na rzecz podopiecznych Fundacji Nefro-Transplant w Szczecinie w niedzielę Chrztu Pańskiego, 7 stycznia 201o godz. 18.00.

10. W niedzielę 14 stycznia zapraszamy do naszego kościoła o godz. 15.00 na obchody Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim ustanowionego z inspiracji św. Jana Pawła II. Hasłem tegorocznego Dnia będą słowa proroka Izajasza „Pokój! Pokój bliskim i dalekim”. W jego ramach prelekcję o szansach na pokój na Bliskim Wschodzie i Ziemi Świętej wygłosi Konstanty Gebert. Następnie odbędzie się modlitwa psalmami i pokój oraz recital wierszy polskiego poety pochodzenia żydowskiego Bolesława Leśmiana w 140 rocz. jego urodzin.

11. W zakrystii do nabycia opłatki wigilijne oraz tygodniki „Niedziela” i „Przewodnik Katolicki”. W „Przewodniku Katolickim” darmowy modlitewnik z czytaniami mszalnymi na każdy dzień stycznia.