1. W ostatnią niedzielę, w ramach kwesty na ramę dla obrazu Jezusa Miłosiernego, połączonej z klęcznikiem i umieszczonymi w nim relikwiarzami św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II, zebraliśmy 7427 zł. Za zebrane ofiary oraz indywidualne wpłaty na konto klasztoru serdecznie dziękujemy. Na koniec roku przedstawimy rozliczenie ze zbiórek i inwestycji w naszym kościele.

2. Rozpoczynamy liturgiczny Okres Adwentu przygotowujący nas na ostateczne przyjście Chrystusa i Święta Bożego Narodzenia. W dni powszednie zapraszamy o godz. 6.30 na Roraty, a po nich na śniadanie: studentów i młodzież do duszpasterstw, a dzieci do salki ministrantów.

3. „Trzy narodzenia Chrystusa” to tytuł rekolekcji adwentowych dla ogółu wiernych, które w dniach od 17 do 20 grudnia wygłosi o. Tomasz Grabowski, dominikanin i dyrektor Wydawnictwa „W drodze” w Poznaniu.

4. W poniedziałek, 4 grudnia o godz. 9.00 Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga przewodniczył będzie w naszym kościele Mszy Świętej dziękczynnej z okazji 70-lecia istnienia Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego przy ul. Niedziałkowskiego. Wraz z dyrekcją szkoły serdecznie zapraszamy emerytowanych nauczycieli i absolwentów.

5.W najbliższy piątek, 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte będą celebrowane jak w dzień powszedni. Po Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy postawioną przy kościele kapliczkę Matki Bożej Fatimskiej, ufundowaną przez rodzinę o. Pawła z Małego Cichego i z dochodów za książkę „Narodzić się z Ducha Świętego”.

6. „Kościół Jana Pawła II, Benedykta, Franciszka. Jaki papież, taki Kościół?” – to temat kolejnego wykładu Dominikańskiej Szkoły Wiary, który wygłosi w sobotę, 9 grudnia o godz. 16.00 w krypcie o. Jacek Szymczak – dominikanin z Gdańska.

7. W związku z zaniepokojeniem niektórych parafian, prosimy o życzliwe przyjęcie członków wspólnoty neokatechumenalnej, którzy za zgodą księdza arcybiskupa i proboszcza odwiedzają domy naszej parafii, dzieląc się osobistym świadectwem wiary. Informujemy również, że nigdy nikogo nie upoważnialiśmy do zbierania po domach ofiar na rzecz parafii. Prosimy o ostrożność.

8. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Opłatki i świeczki świąteczne, dominikańskie i caritasu, sprzedawać będzie w kruchcie grupa charytatywna. A za tydzień w kościele ustawione zostanie drzewko adwentowe z zawieszonymi prośbami zorganizowania paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

9. W zakrystii do nabycia tygodniki „Niedziela” i „Przewodnik Katolicki”. W „Przewodniku” polecamy rozmowę zatytułowaną „Nie jesteśmy narodem wybranym” z teologiem, ks. dr. Grzegorzem Strzelczykiem oraz artykuł „Preludium Bożego Narodzenia”, autorstwa ks. Krzysztofa Porosło, o tym jak przeżyć dobrze okres Adwentu.

10. Dziś odbywa się sprzedaż grudniowego numer miesięcznika „W drodze” zatytułowanego „Ksiądz też człowiek? Celibat, powołanie, antyklerykalizm”. Wraz z miesięcznikiem sprzedawana jest najnowsza książka Wydawnictwa „W drodze” zatytułowana „Smaki życia”.