1. W ubiegłą niedzielę, na rzecz pomocy ofiarom głodu w Sudanie Południowym i Somalii, wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej zebrali 6553,52 zł oraz 22 euro. PAH gorąco dziękuje i zapewnia, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na profesjonalną pomoc humanitarną.

2. Uchodźcy to „nie liczby, tylko osoby: to twarze, imiona, historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować” – przypomina papież Franciszek. Już po raz trzeci w polskim Kościele Wspólnota Sant’Egidio wraz z Episkopatem organizuje w dniach od 1 do 8 października Tydzień Modlitw w intencji uchodźców „Umrzeć z nadziei”. Nabożeństwa w intencji osób, które zginęły podczas prób wydostania się z miejsc ogarniętych wojną poprowadzą m.in. przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji bp Krzysztof Zadarko, kard. Kazimierz Nycz i przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki.

3. Rozpoczyna się październik i w sposób szczególny zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe: w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, a w tygodniu o 11.20 i 17.20. W dniach od 1 do 9 października na nabożeństwie różańcowym będziemy odmawiali nowenną fatimską.

4. W sobotę, 7 października – wzdłuż granic Polski będzie odmawiany cały różaniec w intencji Polski, naszych sąsiadów i całej Europy. Osoby z naszej parafii, które chciałyby uczestniczyć w tej modlitwie, mogą dołączyć się do grup modlitewnych, które zbierają się o godz. 14.00 w dwóch parafiach, które wspiera nasz dekanat: w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Buku i parafii pw. MB Królowej Świata w Dobrej Szczecińskiej.

5. W związku z inicjatywą „Różaniec do Granic” oraz koronacją obrazu Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach Ks. Arcybiskup Andrzeja Dzięga kieruje do wiernych Słowo Pasterskie, z którym można się zapoznać na tablicy ogłoszeń.

6. W sobotę, 7 października, w święto NMP Różańcowej, w naszym kościele na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Misje Fatimskie, które zakończą się w piątek, 13 października – w setną rocznicę zakończenia Objawień Fatimskich. Misje poprowadzi o. Andrzej Konopka, przeor i kustosz dominikańskiego sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Szczegółowy plan na plakatach, banerach i stronie internetowej klasztoru. W niedzielę, 8 października, po Mszy o godz. 12.30 Anna Gielarowska poprowadzi w krypcie dla dzieci przedstawienie „Dzieci Fatimskie”

7. W niedzielę, 8 października obchodzimy tzw. Dzień Papieski i do puszek ustawionych przy drzwiach kościoła wrzucać będzie można ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą młodzież z ubogich regionów i rodzin.

8. Zapisy do I Komunii przyjmuje od rodziców z dziećmi przeor w poniedziałki (z wyjątkiem 2 października) i piątki, zgodnie z zasadami podanymi na stronie internetowej klasztoru.

9. Trwają zapisy na kolejną edycję Szkoły Biblijnej „Znaki i cuda w Ewangelii wg. św. Mateusza”, która odbędzie się w październiku i listopadzie. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej klasztoru. Koszt 100 zł. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

10. Informujemy, że w październiku rusza kolejny cykl Dominikańskiej Szkoły Wiary, zatytułowany „Dlaczego potrzebujemy Kościoła?”. Pierwszy wykład, zatytułowany „Kościół – dla świętych czy dla grzeszników?” poprowadzi w sobotę, 14 października o godz. 16.00 w krypcie klasztoru o. Roman Bielecki – redaktor naczelny dominikańskiego miesięcznika „W drodze”.

11. W dniach do 16 do 18 października, o godz. 19.00 rekolekcje akademickie „Na dobry początek” wygłosi w naszym kościele dominikanin o. Adam Szustak.

12. W czwartek, 5 października obchodzimy wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Na Mszach towarzyszyć będą nam relikwie św. Siostry Faustyny, które otrzymaliśmy dla naszego kościoła z Krakowa.

13. W zakrystii można nabyć tygodniki „Niedzielę” i „Przewodnik Katolicki”. W „Przewodniku” znajduje się krótki tekst o Tygodniu Modlitw w intencji uchodźców „Umrzeć z nadziei” oraz wywiad z kard. Robertem Sarahem o kryzysie milczenia, niemodlących się księżach i potrzebie odnowy Liturgii.