1. W tym tygodniu kontynuowane będzie malowanie kościoła i prace elektryczne. Msze, nabożeństwa oraz spowiedzi do piątku odbywać się będą w kaplicy adoracji.

2. Tak, jak zapowiadaliśmy, kwestujemy dziś po Mszach na inwestycje w kościele, w pierwszym rzędzie na dokończenie malowania. W jego trakcie wyszły nieoczekiwane problemy: w wyniku wcześniejszego zalewania kościoła, w niektórych miejscach podgnita jest konstrukcja drewniana stropu, w tym narożne nośne krokwie. Będziemy musieli przeprowadzić dokładną ekspertyzę i może w przyszłym roku wymienić podgnite elementy. W poniedziałek będą instalowane trzy stacje Drogi Krzyżowej, a całość w ciągu miesiąca. W miarę uzbieranych środków, wykonana zostanie, najpóźniej do Wielkanocy, rama dla Jezusa Miłosiernego, połączona z klęcznikiem z relikwiami. Dziś można także wesprzeć na kweście pomysł otwarcia w niedalekiej przyszłości księgarni cafe przy klasztorze.

3. W przyszłą niedzielę, 24 września po Mszach Świętych wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej kwestować będą na rzecz pomocy ofiarom głodu w Sudanie Południowym i Somalii. PAH, na czele z Janiną Ochojską, zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie i dziękują za każdą wrzuconą kwotę.

4. Kierujemy gorącą prośbę o umożliwienie bezpłatnej gościny na dwie noce dla dziesięciu uczestników warsztatów śpiewu liturgicznego, które odbędą się w naszym klasztorze w najbliższy weekend. Jeśli ktoś może przyjąć takie osoby, prosimy o przekazanie informacji duszpasterzom akademickim.

5. W najbliższą sobotę, 23 września zapraszamy na święcenia prezbiteratu naszego brata diakona Adama Chomy, które otrzyma z rąk Księdza Abpa Andrzeja Dzięgi na uroczystej Eucharystii o godz. 18.00. W niedzielę, 24 września br. Adam odprawi Msze prymicyjne o godz. 11.00 i 19.00.

6. W poniedziałek, 18 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży, która chciałaby rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Zapraszamy młodzież z 2 klas gimnazjum oraz z 7 klas szkoły podstawowej (według nowych wytycznych bierzmowanie obejmuje uczniów klas siódmej i ósmej). W sprawie bierzmowania proszę się kontaktować mailowo – przez stronę klasztoru – z o. Michałem Laskowskim.

7. Duszpasterstwo młodzieży „Drabina” zaprasza młodzież gimnazjalną i szkół średnich na wyjazd integracyjny do Międzyzdrojów w terminie 6-8 października (weekend). Koszt 150 zł. Szczegółowe informacje i zapisy osobiście lub mailowo, przez stronę klasztoru, u o. Michała Laskowskiego.

8. Dzieci klas trzecich z naszej parafii przyjmą I Komunię 13 maja 2018 roku. Prosimy, aby rodzice zapisywali swoje dzieci, przychodząc z nimi do kancelarii w poniedziałki i piątki, kiedy przyjmuje przeor. Więcej informacji na stronie klasztoru.

9. Trwają zapisy na kolejną edycję Szkoły Biblijnej „Znaki i cuda w Ewangelii wg. św. Mateusza”, która odbędzie się w październiku i listopadzie. Wykłady prowadzić będą bibliści: o. Łukasz Popko OP, p. Danuta Piekarz, ks. Mirosław Wróbel, s. Benedetta Hutnikiewicz. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej klasztoru. Koszt 100 zł. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

10. Na plakatach i banerach można się zapoznać z planem Misji Fatimskich, które zostaną poprowadzone w naszym kościele, w dniach od 7 do 13 października b.r.

11. W zakrystii polecamy „Niedzielę” i „Przewodnik Katolicki”. W „Przewodniku” wywiad z byłym Prymasem Polski abp. Henrykiem Muszyńskim, zatytułowany „Walką nie zbudujemy pokoju” o stosunkach polsko-niemieckich oraz wywiad z jezuitą o. Jackiem Prusakiem o uprzedzeniach katolików wobec pomocy psychologicznej. Tytuł wywiadu „Z Franciszkiem do psychologa” nawiązuje do ostatniego wyznania papieża o jego korzystaniu w przeszłości z pomocy psychologa.