1. Jeszcze przez co najmniej dwa tygodnie trwać będzie remont w naszym kościele. Msze, nabożeństwa oraz spowiedzi, poza ślubami i niedzielą, odbywają się w kaplicy adoracji.

2. W przyszłą, niedzielę, 17 września kwestować będziemy na remont i inwestycje w naszym kościele.

3. Tydzień temu, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, otrzymaliśmy do naszego kościoła relikwie św. Faustyny Kowalskiej, które wraz z relikwiami św. Jana Pawła II zostaną w przyszłości na stałe umieszczone w specjalnym klęczniku przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

4. Na Mszę św. wotywną do św. Dominika z prośbą o dar potomstwa dla rodziców mających trudności z poczęciem lub narodzinami swoich dzieci, zapraszamy we wtorek o godz. 18.00. Na stronie klasztoru znajduje się formularz, przez który można wpisywać swoją konkretną intencję. W najbliższy wtorek po Mszy św. wspólnota „Pneumatofora” poprowadzi w tej intencji modlitwę wstawienniczą.

5. Jutro, w poniedziałek, 11 września o godz. 19.00 rozpoczyna się nowy cykl Nauk Przedmałżeńskich, na które narzeczeni mogą się zapisywać do poniedziałku u przeora przez stronę internetową klasztoru.

6. Dzieci z naszej parafii z klas trzecich przystąpią w przyszłym roku do I Komunii w niedzielę, 13 maja. Rodzice, którzy chcą zapisać swoje dzieci proszeni są o przychodzenie do kancelarii wraz z dziećmi w poniedziałki i piątki, kiedy przyjmuje przeor. Więcej informacji na stronie internetowej klasztoru.

7. W przyszły poniedziałek, 18 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży, która chciałaby rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Zapraszamy młodzież z 2 klas gimnazjum oraz z 7 klas szkoły podstawowej (według nowych wytycznych bierzmowanie obejmuje uczniów klas siódmej i ósmej). W sprawie bierzmowania proszę się kontaktować mailowo – przez stronę internetową klasztoru – z o. Michałem Laskowskim.

8. Duszpasterstwo Akademickie „BRAMA” zaprasza w dniach 22-24 września na organizowane w naszym klasztorze warsztaty śpiewu liturgicznego. Można się zapisać przez stronę internetową, podaną na plakatach. Kierujemy także do Państwa gorącą prośbę o umożliwienie bezpłatnej gościny na dwie noce dla uczestników warsztatów. Jeśli ktoś może przyjąć takie osoby, prosimy o przekazanie informacji duszpasterzom akademickim, wcześniej wypełniając formularz, który można otrzymać w zakrystii lub na furcie. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 września.

9. Zapraszamy na święcenia prezbiteratu naszego brata diakona Adam Chomy z rąk Księdza Abpa Andrzeja Dzięgi na uroczystej Eucharystii w sobotę, 23 września o godz. 18.00. W niedzielę, 24 września br. Adam odprawi Msze prymicyjne o godz. 11.00 i 19.00.

10. Trwają zapisy na kolejną edycję Szkoły Biblijnej „Znaki i cuda w Ewangelii wg. św. Mateusza”, która odbędzie się w październiku i listopadzie. Wykłady prowadzić będą bibliści: dominikanin o. Łukasz Popko, p. Danuta Piekarz, ks. Mirosław Wróbel, s. Bernedetta Hutnikiewicz. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej klasztoru. Koszt 100 zł. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

11. W czwartek, 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek, 15 września wspomnienie NMP Bolesnej.

12. Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy, z okazji Roku Reformacji, zaprasza na Dni Otwarte w dniach 16 i 17 września. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

13. W zakrystii polecamy tygodniki „Niedziela” i „Przewodnik Katolicki”. W „Przewodniku” m.in. artykuł „Wytrwać nawet za cenę życia” o chrześcijanach – uciekinierach z Korei Północnej.