1. W kościele nadal trwa remont, dlatego msze, nabożeństwa oraz spowiedź, poza ślubami, niedzielą i uroczystościami odbywają się w kaplicy adoracji. Pomalowane zostały chór i kruchta oraz częściowo prezbiterium. Kontynuowane są prace przygotowujące do nowego oświetlenia. Zainstalowane zostały już nowe ramy do ikony Matki Bożej i ikony św. Dominika.

2. W poniedziałek 7 sierpnia zapraszamy na godz. 18.00 na Msze św. roczną, w czasie której miłosierdziu Bożemu polecać będziemy zmarłych wymienionych na kartkach wypominkowych.

3. We wtorek, 8 sierpnia obchodzimy Uroczystość św. Dominika, założyciela zakonu dominikańskiego i patrona naszej parafii. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię o godz.18.00, w czasie której poświęcimy ikonę św. Dominika do prezbiterium, a po Mszy na uroczyste nieszpory.

4. W środę, 9 sierpnia obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy, karmelitanki żydowskiego pochodzenia, która świadomie złożyła ofiarę ze swojego życia w solidarności ze swoim narodem doświadczającym holokaustu. We wtorek, 8 sierpnia na Zamku Książąt Pomorskich zostaną wręczone pośmiertnie medale Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata obywatelom Szczecina: Weronice i Kazimierzowi Koczan oraz Annie i Stanisławowi Tomczak. Warto tu przypomnieć modlitwę św. Jana Pawła II: Boże Abrahama, Boże Proroków, Boże Jezusa Chrystusa. W Tobie zawarte jest wszystko, Do Ciebie zmierza wszystko, Ty jesteś kresem wszystkiego. Wysłuchaj naszych modlitw, jakie zanosimy za naród żydowski, który – ze względu na swoich przodków – jest Tobie nadal bardzo drogi. Wspieraj go, aby doznawał szacunku i miłości ze strony tych, którzy jeszcze nie rozumieją wielkości doznanych przez niego cierpień, oraz tych, którzy solidarnie, w poczuciu wzajemnej troski, wspólnie odczuwają ból zadanych mu ran.

5. W środę mija pierwsza rocznica tragicznej śmierci o. Witolda Słabiga – przeora i proboszcza naszej parafii w latach 1998 – 2004. Będziemy się modlić w jego intencji na Mszy o godz. 18.00. Rocznicy towarzyszyć będzie niewielka wystawa zdjęć ojca Witolda.

6. W czwartek, 10 sierpnia obchodzimy święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III w.

7. Kancelaria parafialna do 31 sierpnia czynna jest w trybie wakacyjnym, w poniedziałki i czwartki, między 16 a 17.30. W sprawach pilnych można zwracać się w każdym czasie.

8. Ponawiamy zaproszenie na dwudniową pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach, w dniach 1 i 2 września (piątek, sobota), w celu przyjęcia relikwii św. Faustyny dla naszego kościoła. Koszt pielgrzymki 300 zł (za przejazd i noc w hotelu). Po drodze odwiedzimy dominikańskie sanktuaria Matki Bożej w Gidlach i św. Anny przy klasztorze mniszek dominikańskich w Świętej Annie, Centrum Jana Pawła II i grób św. Jacka w Krakowie oraz miejsce jego narodzin w Kamieniu Śląskim. Zapisy u przeora, w zakrystii i w kancelarii.

9. W dniach od 6 do 8 września na Jasnej Górze odbędzie się I Ogólnopolski Kongres Różańcowy. Ze szczegółami można się zapoznać na tablicy ogłoszeń.

10. W dniach od 7 do 21 sierpnia przyłączamy się do akcji zbiórki artykułów szkolnych dla czeczeńskich dzieci z ośrodka w Grupie k. Grudziądza organizowanej przez organizację „Dom otwarty” i stowarzyszenie „Refugees Szczecin”. Artykuły szkolne, szczegółowo wymienione na plakatach, można przynosić w niedzielę do kościoła, a w tygodniu na furtę klasztoru.

11. W związku z tą zbiórką, polecamy nabycie w zakrystii najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”, w którym można przeczytać wywiad z ks. Mieczysławem Puzewiczem o przyjmowaniu i integracji Czeczenów w Polsce, zatytułowany „Dla nas migranci to normalka”.

12. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia odbędzie się sprzedaż sierpniowego numeru dominikańskiego miesięcznika „W drodze”, zatytułowanego „Szukam ciszy”.