1. Dziś, w ramach tzw. niedzieli powołaniowej, na Mszach posługują bracia klerycy ze szczecińskiego seminarium. Na koniec ogłoszeń powiedzą kilka słów a po Mszach będą kwestować, prosząc o wsparcie na utrzymanie seminarium.

2. Tydzień temu kwestowaliśmy na pomoc dla Syrii. Zebraliśmy 8260 zł i 12 euro. Jesteśmy poruszeni Państwa otwartością serc i hojnością, za którą bardzo dziękujemy.

3. W poniedziałek, o godz. 18.00 zapraszamy a Mszę św. imieninową przeora – o. Macieja Biskupa.

4. Także w poniedziałek, wraz z rodziną i środowiskiem teatralnym Szczecina, zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św. w intencji zmarłego, wybitnego szczecińskiego aktora – Jacka Polaczka.

5. We wtorek, 16 maja obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli – jednego z patronów Polski. Tego dnia, Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga obchodzi swoje imieniny i w intencji solenizanta zostanie odprawiona Msza św. o godz. 10.00 w kościele seminaryjnym przy ul. Pawła VI.

6. Już w następną niedzielę, 21 maja zapraszamy na Festyn Dominikański – wspólne świętowanie parafian, przychodzących do naszego kościoła i przyjaciół klasztoru. W programie wiele atrakcji dla dzieci, przedstawienia teatralne, koncerty na scenie – dla seniorów i nie tylko. Zagrają „Srebrzyści akordeoniści”, wystąpi zespół pieśni i tańca Szczecinianie, grupa bębniarzy, chrześcijański zespół „Propaganda Dei”, a wieczorem posłuchamy jazzu w wykonaniu muzyków „Strychar Band”. Polecamy także spotkanie z Katarzyną Olubińską – autorką książki „Bóg w wielkim mieście”. Serdecznie prosimy o wsparcie naszej festynowej kawiarenki poprzez przyniesienie ciast i wypieków przed Festynem.

7. Z uwagi na wieczorny koncert festynowy, niedzielna Msza o 20.30, 21 maja, jest przeniesiona na 21.30

8. W niedzielę, 21 maja, o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy w XV Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: „Kocham Cię Życie”, w obronie wartości życia ludzkiego. Marsz zakończy się w katedrze, gdzie zostanie odprawiona Msza święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Marszowi towarzyszyć będzie zbiórka, przy pomniku św. Jana Pawła II, artykułów higienicznych dla niemowląt dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie.

9. Na rekolekcje przed odpustem naszego kościoła zapraszamy w dniach od 22 do 24 maja. Rekolekcje zatytułowane „Idźmy i głośmy” wygłosi, w ramach konferencji, Fraternia Świeckich Dominikanów. W poniedziałek i wtorek, 22 i 23 maja: Msza o 18.00 i po nie konferencja. W dniu odpustu, w środę, 24 maja, w Uroczystość Przeniesienia Relikwii św. Dominika: o godz. 17.00 odbędą się uroczyste, nieszpory, po których ok. 17.30 zostanie wygłoszona ostatnia konferencja rekolekcyjna, a o godz. 18.00 Msze św. odpustową poprowadzi ks. Piotr Liswtoń, proboszcz parafii św. Jacka Odrowąża w Stepnicy.

10. Przeor jeszcze w tym najbliższym tygodniu przyjmuje zapisy na Dominikańską Pielgrzymkę „Śladami Oblicza” do Włoch w poszukiwaniu Tajemnicy Piękna, która odbędzie się od 26 czerwca do 8 lipca.

11. W zakrystii do nabycia „Przewodnik Katolicki” i „Niedziela”, poświęcone przede wszystkich 100-leciu objawień Matki Bożej w Fatimie.

12. W przyszłą niedzielę odbędzie się sprzedaż majowego numeru ekumenicznego pisma „Prosto z mostu”.