1. Dziękujemy kolejnym naszym parafianom i przychodzącym do naszego kościoła, którzy zechcieli wesprzeć sfinansowanie kolejnych stacji Drogi Krzyżowej.

2. Papież Franciszek kieruje do wiernych Orędzie na Wielki Post: http://pl.radiovaticana.va/news/2017/02/07/or%C4%99dzie_papieskie_na_wielki_post_2017/1290894 , a arcybiskup Andrzej Dzięga List Pasterski, z którym można się zapoznać na tablicy ogłoszeń.

3. Zapraszamy w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o 11.20 i po Mszy o godz. 18.00, zakończoną kantykiem o Męce Pańskiej, na którą szczególnie zapraszamy studentów i młodzież oraz dla dzieci o 17.20. W niedzielę na godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

4. Na stronie klasztoru znajdują się informacje o rekolekcjach wielkopostnych w naszym kościele. Od 9 do 11 marca odbędą się rekolekcje, zatytułowane „Miłosierdzie po rozwodzie”, skierowane szczególnie do osób po rozwodzie, żyjących w powtórnym związku lub samotnie. Poprowadzi je o. Józef Puciłowski OP: w czwartek o godz. 19.00, w piątek o 18.45 i w sobotę o 19.00:

Miłosierdzie po rozwodzie? Rekolekcje dla niesakramentalnych

5. Wspólnoty neokatechumenalne spotykające się przy naszym klasztorze zapraszają przez cały okres Wielkiego Postu, od poniedziałku do piątku, na Liturgię Godzin – Jutrznię, które będą odbywać się w kaplicy Adoracji N. S. przy naszym kościele o godzinie 5.30 rano.

6. Fundacja Veritas zaprasza na cykl comiesięcznych spotkań „Rozmowy w drodze”, przygotowujących do Tygodnia Społecznego 2017. W piątek 10 marca o godz. 18.00 w krypcie klasztoru odbędzie się spotkanie z Dorotą Hałasą – dziennikarką, korespondentką w Japonii i autorką książek Życie codzienne w Tokio i Chrystus z kraju samurajów, p.t. „Chrześcijaństwo wczoraj i dzisiaj w Japonii oraz dialog międzyreligijny”, które poprowadzą jezuita o. Paweł Chodak i nasz przeor. W sobotę 11 marca w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Wojska Polskiego 2, po projekcji filmu „Milczenie” Martina Scorsese, o godz. 13.00 odbędzie się dyskusja na temat filmu i książki „Chrystus z kraju samurajów” – http://www.tydzienspoleczny.pl

7. Działalność Fundacji Veritas mogą Państwo wesprzeć przekazując 1% swojego podatku dochodowego. W każdy wtorek od godz.17:00 w klasztorze dyżur pełni p. Maria, która pomaga w wypełnianiu PIT-u. Dane KRS można znaleźć tutaj: http://www.fundacjaveritas.pl.

8.Dziś po Mszy św. o godz. 17.15, w ramach międzynarodowego festiwalu muzycznego SZCZECIN JAZZ, odbędzie się koncert JAZZ NA NIEDZIELĘ w wykonaniu Joli Szczepaniak, Piotra Wrombela, Francesco Angiuli i Erica Allena.

9. Zapraszamy na Dominikańską Pielgrzymkę „Śladami Oblicza” do Włoch, w dniach od 26 czerwca do 8 lipca. Na stronie klasztoru szczegółowe informacje, a zapisy u przeora:

Pielgrzymka śladami Oblicza…

10. Tak, jak już informowaliśmy, postanowiliśmy wesprzeć 96-letniego samotnego wdowca z Aleppo – Yousefa (Józef) Hanna Kawreyh, o którego sytuacji można przeczytać na stronie klasztoru – i wesprzeć wraz dwiema rodzinami z Aleppo składając ofiary do puszki na ubogich.

11. Dziś odbywa się sprzedaż marcowego nr dominikańskiego pisma „W drodze”, zatytułowany „Zaplątani w grzech”:

Nowe „W drodze”. Zaplątani w grzech