1. Serdecznie dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę 6507 zł na inwestycje w naszym kościele.

2. Pod hasłem „Pokój dla Iraku”, obchodzimy dziś VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Poza modlitwą, chrześcijan w Iraku można wesprzeć, wysyłając sms o treści RATUJ pod nr 72405. Więcej informacji na stronie: http://pkwp.org/dzien-solidarnosci/viii-dszkp-irak-2016#tab-2

3. W związku z hojnym wsparciem akcji caritasu Rodzina Rodzinie, zdecydowaliśmy się zaadoptować kolejną rodzinę w syryjskim Aleppo. Bahjat Salim Bardakji ma 70 lat, a jego żona Jalila Abdo Issa 58. Mieszkają w Aleppo z synem Fadim. Są bardzo ubodzy, a wskutek zaostrzonych walk w mieście obecnie realnie grozi im głód. Przez co najmniej pół roku będziemy ich wspierać w wysokości 510 zł miesięcznie, aby mogli kupować żywność oraz opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów – https://szczecin.dominikanie.pl/2016/10/08/umrzec-z-nadziei/

4. Natomiast w przyszłą niedzielę, 20 XI, w Uroczystość Chrystusa Króla, kwestować będą w naszym kościele siostry dominikanki prowadzące Dom Pomocy Społecznej dla upośledzonych chłopców w Broniszewicach k. Ostrowa Wlkp. Dotychczasowy dom nie spełnia już wystarczających standardów i siostry musiały rozpocząć budowę nowego budynku. Wsparcie upośledzonych chłopców może być namacalnym znakiem królowania Chrystusa, który przyszedł, żeby służyć słabym i potrzebującym. Więcej informacji o kweście znajdą Państwo na planszach przy ambonce z Pismem Świętym. Zapraszamy na stronę internetową sióstr.

5. Od niedzieli wieczór, nasza wspólnota klasztorna rozpocznie swoje doroczne rekolekcje w Wisełce k. Międzyzdrojów. Potrwają one do soboty, 19 listopada. W tym czasie, zastąpią nas ojcowie Mirosław Nowak i Artur Musialski, którzy wcześniej pracowali w naszej parafii.

6. W związku z naszymi rekolekcjami, Sakrament Pojednania od poniedziałku do piątku będzie sprawowany tylko w trakcie Mszy św. o godz. 7, 8 i 18.00. W związku z możliwymi pogrzebami, nie będzie dyżuru spowiedzi o 12. W sobotę spowiedź będzie już 12 i od 17.

7. W trakcie naszego wyjazdy, kancelaria parafialna czynna będzie wyjątkowe w poniedziałek, wtorek i czwartek między 19.00 a 20.00 oraz w środę między 17 a 18.

8. W zakrystii można składać jeszcze kartki wypominkowe, z wypisanymi imionami bliskich zmarłych. Modlimy się za nich w listopadzie na różańcu oraz na Mszach św. rocznych.

9. Zapraszamy do naszego kościoła na Zaduszki Teatralne, w poniedziałek 21 listopada. Rozpoczną się Mszą Św. o godz. 19.00. A o 20.00 odbędzie się spektakl „Być kochanym”, w 10 rocz. śmierci ks. Jana Twardowskiego, a następnie koncert zespołu JACKPOT.

10. W zakrystii do nabycia tygodniki „Niedziela” i „Przewodnik Katolicki”. W „Przewodniku” m.in. artykuł o propozycjach papieża Franciszka na nowe urządzenie obecnego świata, którego początkiem ma być zmiana samego siebie, bez oskarżania innych.

11. Reklama listopadowego numeru miesięcznika „W drodze”, zatytułowanego „Szukam rodziców”: http://www.miesiecznik.wdrodze.pl/