1. W ubiegłą niedzielę, na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech, zostało zebranych 3130 zł. Dziś do puszek można składać ofiary na utrzymanie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

2. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, połączone z rozważaniami tajemnic, o godz. 11.20 i 17.20. W piątek na 17.20 zapraszamy dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii Świętej.

3. W tym tygodniu zostało zainstalowane w ołtarzu antepedium, wykonane wg projektu krakowskiego rzeźbiarza Karola Badyny, nawiązujące do tabernakulum. W tym stylu wykonane będą stacje Drogi Krzyżowej.

4. W najbliższym tygodniu, zapisy dzieci do I Komunii, od rodziców lub opiekunów, przybyłych wraz z dziećmi mieszkającymi lub uczącymi się w szkołach na terenie naszej parafii, przyjmować będzie w kancelarii parafialnej, w imieniu proboszcza, o. Paweł Pawlikowski.

5. W związku ze wspomnieniem św. Teresy z Lisieux, w niedzielę 2 października, zapraszamy do naszego kościoła na godz. 16.00 na monodram „Wzlecieć ku Słońcu” wg pism św. Teresy. Scenariusz i wykonanie: Anna Gielarowska, muzyka: Piotr Klimek, reżyseria: Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz.

6. W sobotę, 1 października, Akademia Rodzinna zaprasza na wykład zatytułowany „Umysł. Pomoc czy przeszkoda na drodze duchowej? Trzy cnoty teologalne”, który poprowadzi Marcin Gajda mąż i ojciec czwórki dzieci, diakon, lekarz, magister nauk o rodzinie i terapeuta. Wykład odbędzie się w Krypcie o godzinie 16:00. Więcej informacji na plakatach lub na stronie www.fundacjaveritas.pl

7. W dniach od 5 do 7 października zapraszamy na uczestnictwa w Triduum Różańcowym, które poprowadzi o godz. 12.00 i 18.00 o. Krzysztof Popławski z Rzymu – były prowincjał, asystent generała Zakonu. Triduum zakończy się w święto NMP Różańcowej, uroczystą Mszą św. o godz.18.00. Po niej ulicami parafii wyruszy procesja różańcowa. W czwartek 6 października, po nauce rekolekcyjnej osoby należące do „Żywego Różańca” oraz pragnące się zapisać zapraszamy do krypty na agapę.

8. Natomiast nasze Duszpasterstwo Akademickie „Brama” serdecznie zaprasza na tradycyjne rekolekcje „na dobry początek”, którymi rozpoczniemy nowy rok akademicki. Rekolekcje zatytułowane „O staniu na głowie” wygłosi o. Tomasz Biłka – dominikanin, malarz, poeta i duszpasterz Grupy Artystycznej VERA ICON. Rekolekcje potrwają od niedzieli, 9 października, do środy, 12 października – każdego dnia rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 19. Zapraszamy przede wszystkim studentów, ale też i wszystkich zainteresowanych!

9. Schola DA „Brama”, prowadząca śpiew na Mszy Św. akademickiej w niedzielę o godz. 19, zaprasza studentów i absolwentów, którzy chcieliby uwielbiać Boga swoim głosem, na pierwszą w tym roku akademickim próbę, która odbędzie się w sobotę, 1 października, o godz. 17 w pomieszczeniach duszpasterstwa.

10. Trwają zapisy do „Szkoły Biblijnej”, w ramach której zostaną poprowadzone w naszym klasztorze wykłady zatytułowane „Chrystocentryzm życia duchowego w ujęciu św. Jana Apostoła”. Wykłady będą się odbywać w soboty od 8 października do 12 listopada. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.szczecin.dominikanie.pl/szkola-biblijna/, na której znajduje się formularz do zapisywania się.

11. Fundacja Veritas zaprasza wszystkich chętnych studentów i absolwentów do włączenia się w organizację Tygodnia Społecznego. Więcej informacji na stronie www.tydzienspoleczny.pl i na facebooku.

12. Zachęcamy do zakupu w zakrystii tygodników „Niedzieli” i „Przewodnika Katolickiego”, w których min. artykuły o pielgrzymce papieża do Gruzji i Azerbejdżanu, o spotkaniu w intencji pokoju w Asyżu.