1. Dziś, w niedzielę 18 września, do puszek wystawionych przy drzwiach kościoła można składać ofiary, jak w całym Kościele, na pomoc dotkniętych przez ostatnie trzęsienie ziemi we Włoszech.

2. Przy drzwiach wejściowych do kościoła zostały zainstalowane kropielnice z wodą święconą. Ppoświęciliśmy je na Mszy św. o godz. 11.00. Sięgając dłonią do kropielnicy, czynimy znak krzyża, dla przypomnienia sobie, kim przez Chrzest Święty jesteśmy i dla Kogo do Domu Bożego przychodzimy. Kropielnica ma swój pierwowzór w Starym Testamencie: miedziany basen stojący przed Przybytkiem służył do rytualnych ablucji. Również Jezus, wstępując po chrzest do Jordanu, uświęcił wodę, potwierdzając jej moc oczyszczania z grzechu. Pokropienie się wodą św. ma moc oczyścić duszę z grzechów powszednich i udziela odpustu cząstkowego, o którym można przeczytać tutaj: http://brewiarz.pl/czytelnia/odpusty.php3

3. W najbliższym tygodniu będzie także instalowane antepedium ołtarzowe oraz odgromniki na dachu kościoła. O inwestycjach tutaj: https://szczecin.dominikanie.pl/inwestycje-2016/

4. Trwają zapisy dzieci z klas trzecich, które w 2017 roku przystąpią do I Komunii Świętej. W najbliższym tygodniu, od rodziców lub opiekunów, przybyłych z dziećmi mieszkającymi lub uczącymi się w szkołach na terenie naszej parafii, zapisy przyjmować w kancelarii parafialnej będzie, w poniedziałek i piątek, o. proboszcz.

5. Osoby będące po rozwodzie, które żyją w powtórnym związku z przeszkodą do zawarcia sakramentu małżeństwa, zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Duszpasterstwa Związków Niesakramentalnych, które odbędzie się w czwartek 22 września o godz. 19.00 w klasztorze, w sali św. Katarzyny (na I piętrze). Równocześnie polecamy zainteresowanym rekolekcje dla par niesakramentalnych, prowadzone przez ruch „Spotkania Małżeńskie” w Wisełce k/Międzyzdrojów, w dniach od 4 do 6 listopada. Więcej informacji na stronie internetowej klasztoru, w zakładce „Duszpasterstwa”.

6. Duszpasterstwo młodzieży „Drabina” zaprasza młodzież gimnazjalną i szkół średnich na wyjazd integracyjny do Międzyzdrojów w terminie 30.09-02.10 (weekend). Szczegółowe informacje oraz zapisu u o. Michała Laskowskiego bezpośrednio lub drogą e-mailową przez stronę internetową klasztoru.

7. 1 października przypada wspomnienie św. Teresy z Lisieux. Z tej okazji, w niedzielę 2 października, zapraszamy do naszego kościoła na godz. 16.00 na monodram „Wzlecieć ku Słońcu” wg pism św. Teresy. Scenariusz i wykonanie: Anna Gielarowska, muzyka: Piotr Klimek, reżyseria: Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz.

8. W związku z Jubileuszem 800-lecia Zakonu Dominikanów, który rozpropagował w Kościele modlitwę różańcową, zapraszamy w dniach od 5 do 7 października do naszego kościoła na Triduum Różańcowe, które poprowadzi o. Krzysztof Popławski z Rzymu – były nasz prowincjał a obecnie asystent generała Zakonu. Rekolekcje różańcowe zakończą się w święto NMP Różańcowej, uroczystą Mszą św. o godz.18.00, po której ulicami naszej parafii wyruszy procesja różańcowa. W czwartek 6 października, osoby z „Żywego Różańca”, zapraszamy po nauce rekolekcyjnej do krypty na agapę.

9. Trwają zapisy do „Szkoły Biblijnej”, w ramach której zostaną poprowadzone w naszym klasztorze wykłady zatytułowane „Chrystocentryzm życia duchowego w ujęciu św. Jana Apostoła”. Wykłady będą się odbywać w soboty od 8 października do 12 listopada. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.szczecin.dominikanie.pl/szkola-biblijna/, na której znajduje się formularz do zapisywania się: https://szczecin.dominikanie.pl/szkola-biblijna/

10. Zachęcamy do zakupu w zakrystii tygodników „Niedzieli” i „Przewodnika Katolickiego”.