1. Episkopat Polski kieruje do wiernych List pasterski „Wychowanie naśladowaniem miłosiernej miłości”. Jest on dostępny tutaj: http://episkopat.pl/wychowanie-nasladowaniem-milosiernej-milosci-boga-list-pasterski-episkopatu-polski-z-okazji-vi-tygodnia-wychowania-11-17-wrzesnia-2016-r/

2. Jutro, w poniedziałek, 5 września zapraszamy na Mszę św. roczną o godz. 18.00, na której będziemy się modlić za bliskich wypisanych na kartkach wypominkowych.

3. Od poniedziałku 5 do 19 września w naszym kościele można będzie oglądać wystawę fotograficzną p. Marty Dzbeńskiej – Karpińskiej o wielkiej matczynej miłości i odwadze pt. „Matki: mężne czy szalone?”. Przedstawia ona szczęśliwie zakończone historie kobiet, które zaryzykowały swoim życiem lub zdrowiem, aby urodzić dziecko. Wystawa pokazywana była w Rzymie w czasie Synodu o Rodzinie.

4. Trwają zapisy dzieci z klas trzecich, które w 2017 roku przystąpią do I Komunii Świętej. Zapisy przyjmuje, w poniedziałki i piątki w kancelarii parafialnej do 14 października, o. proboszcz od rodziców lub opiekunów, przybyłych z dziećmi, które mieszkają lub uczą się w szkołach na terenie naszej parafii.

5. Jutro, 5 września, rozpoczyna się nocy cykl nauk przedmałżeńskich, na który można się jeszcze zapisać u o. Macieja Biskupa, drogą mailową lub w kancelarii. Więcej o przygotowaniu do małżeństw tutaj: https://szczecin.dominikanie.pl/parafia/kurs-przedmalzenski/

6. Jutro także, 5 września, o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie młodzież z 2 i 3 klas gimnazjum oraz szkół średnich, która chciałaby rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W tej sprawie proszę kontaktować mailowo, przez stronę internetową klasztoru, z o. Michałem Laskowskim.

7. Dominikańska wspólnota modlitewna „Pneumatofora” zaprasza po wakacyjnej przerwie na spotkania we wtorki o godz. 19.15 (Msza św., konferencja, adoracja) oraz w czwartki godz. 19.00 (Pismo św.).

8. W środę i czwartek, 7 i 8 września, zapraszamy na godz. 17.00 do krypty na spotkanie „Medytacja w świecie uzależnień”, które poprowadzi Ks. Joe Pereira z Indii – duchowy uczeń św. Matki Teresy z Kalkuty. Jest on konsultantem Archidiecezji Bombaju d.s. resocjalizacji osób uzależnionych, a pracę z osobami uzależnionymi podjął z inspiracji Matki Teresy. Naucza także medytacji chrześcijańskiej.

9. Rozpoczęły się zapisy do tzw. „Szkoły Biblijnej”, w ramach której w naszym klasztorze zostaną poprowadzone wykłady zatytułowane „Chrystocentryzm życia duchowego w ujęciu św. Jana Apostoła”, w soboty od 8 października do 12 listopada. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie https://szczecin.dominikanie.pl/2016/07/29/jesienia-rusza-szkola-biblijna/, na której trwają także zapisy.

10. Przypominamy, że rodzice i chrzestni przygotowujący się w naszej parafii do chrztu dziecka zobowiązani są do udziału w cyklu czterech spotkań formacyjnych, które odbywają w piątki o godz. 19.00. Spotkania mają na celu pogłębienie wiary oraz wyjaśnienie istoty tego sakramentu.

11. W związku z niedawną kradzieżą tabernakulum z Najświętszym Sakramentem w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach, wobec grzechu świętokradztwa, Ks. Arcybiskup zarządził we wszystkich kościołach Archidiecezji od 3 do 11 września Nowennę Przebłagalną oraz modlitwy o Miłosierdzie Boże dla sprawców. W naszym kościele będziemy się modlić koronką do Bożego Miłosierdzia zakończoną śpiewem suplikacji, w ramach codziennych nabożeństw różańcowych.

12. Zachęcamy do zakupu w zakrystii tygodników: „Niedzieli” i „Przewodnika Katolickiego”. Głównym tematem jest życie i kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty. W „Przewodniku” znajdą Państwo reportaż o Siostrach Misjonarkach Miłości Matki Teresy w Szczecinie i ich pracy z bezdomnymi i ubogimi.

13. Na prowadzone przez Misjonarki Miłości szczecińskie schronisko dla bezdomnych można złożyć ofiarę przed umieszczonym w kościele, w związku z kanonizacją, wizerunkiem św. Matki Teresy.

14. Dziś przed kościołem sprzedaż najnowszego, wrześniowego nr miesięcznika „W drodze”: http://www.miesiecznik.wdrodze.pl/