1. Od poniedziałku, 29 sierpnia kancelaria parafialna czynna tak, jak w ciągu roku.

2. Od 29 sierpnia do 14 października, w poniedziałki i piątki, proboszcz przyjmuje w kancelarii zapisy dzieci z klas trzecich, które w niedzielę 11 czerwca 2017 roku przystąpią w naszej parafii do I Komunii Świętej. Zapisy przyjmujemy wyłącznie od rodziców lub opiekunów, przybyłych ze swoimi dziećmi, które mieszkają lub uczą się w szkołach na terenie naszej parafii. Przygotowanie obejmuje obowiązkowe, dodatkowe – raz w miesiącu katechezy, osobne dla dzieci i dla rodziców.

3. W przyszły poniedziałek, 5 września b.r. rozpoczyna się nocy cykl nauk przedmałżeńskich i można ciągle się na nie zapisać u o. przeora, drogą mailową. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej klasztoru.

4. Także w poniedziałek, 5 września, o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie młodzież, która chciałaby rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Na spotkanie zapraszamy młodzież z 2 i 3 klas gimnazjum oraz młodzież ze szkół średnich. W sprawie bierzmowania można się kontaktować mailowo – przez stronę internetową klasztoru – z o. Michałem Laskowskim.

5. Wspólnoty neokatechumenalne spotykające się przy naszej parafii zapraszają na wspólnie dzielenie się doświadczeniami po ŚDM w Krakowie w środę, 31 sierpnia o godz. 19.00, w naszym kościele. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

6. Siostry Misjonarki Miłości zapraszają do wzięcia udziału w nowennie przed kanonizacją bł. Matki Teresy z Kalkuty w niedzielę, 4 września. Nowenna jest odprawiana codziennie w kolejnych kościołach i klasztorach Szczecina, począwszy od 26 sierpnia. Plan nowenny znajduje się na tablicy ogłoszeń. Do naszego kościoła zapraszamy na siódmy dzień nowenny we czwartek, 1 września, o godz. 18.00.

7. W związku z włamaniem do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach, które miało miejsce w nocy z 23 na 24 sierpnia br. oraz kradzieżą tabernakulum z Najświętszym Sakramentem, wobec grzechu świętokradztwa Ks. Arcybiskup zarządza we wszystkich kościołach Archidiecezji Nowennę Przebłagalną za ten grzech oraz – w Roku Miłosierdzia – modlitwy o Miłosierdzie Boże dla sprawców. Nowenna Przebłagalna będzie trwać od 3 do 11 września br., w ramach nabożeństw – w niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00 a w dni powszednie o godz. 11.30 i 17.30 – w czasie których odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, zakończoną śpiewem Suplikacji. Zachęcamy również do oddawania w tym czasie szczególnej czci Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie.

8. Zachęcamy do zakupu w zakrystii tygodników: „Niedzieli” i „Przewodnika Katolickiego”.

9. A w przyszłą niedzielę, 4 września odbędzie się przed kościołem sprzedaż najnowszego, wrześniowego nr miesięcznika „W drodze”.