1. Wspólnota „Chleb życia” prowadzona przez s. Małgorzatę Chmielewską serdecznie dziękują za wsparcie podczas przeprowadzonej w ostatnią niedzielę kwesty, w czasie której ks. Jacek zebrał 7200 zł a za sprzedane produkty uzyskał 1700 zł.

2. Na Mszę św. prymicyjną o. Andrzeja Drozda OP, który odbywał w naszej parafii praktyki diakońskie zapraszamy w najbliższy wtorek, 14 czerwca o godz. 18.00. Po Mszy św. wotywnej do św. Dominika prymicjant udzieli indywidualnego błogosławieństwa, a następnie – jak w każdy drugi wtorek miesiąca – o. Paweł Pawlikowski z Dominikańską Wspólnotą Modlitewną „Pneumatofora” poprowadzi modlitwę wielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

3. Na spotkanie „O dominikanach z dystansem” i promocję książki „Zapach pomarańczy” wraz z udziałem autorów – ojców Krzysztofa Pałysa i Szymona Popławskiego zapraszamy w środę, 15 czerwca o godz. 19.30. Spotkanie w krypcie klasztoru poprowadzi Małgorzata Wałejko, świecka dominikanka i wykładowca uniwersytecki.

4. Na koncert „Non nobis, Domine” Chóru Męskiego Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego, pod dyrekcją Jacka Kraszewskiego, zapraszamy do naszego kościoła w czwartek, 16 czerwca o godz. 19.00. Wstęp wolny.

5. Na ostatni wykład DSW, w ramach cyklu „IX sposobów modlitwy św. Dominika”, zapraszamy w sobotę, 18 czerwca o godz. 16.00. Wykład zatytułowany „Gdy wędrował, nieraz oddalał się od towarzysza podróży” poprowadzi w krypcie o. Janusz Maria Andrzejewski. 22 października b.r. ruszy nowy cykl wykładów zatytułowany „Św. Tomasz z Akwinu na nowo odczytany”.

6. Już dziś zapraszamy na modlitewne czuwanie przy trumnie bł. Piotra Jerzego Frassatiego – świeckiego dominikanina, patrona młodzieży i ŚDM, która odbędzie się w naszym kościele 13 i 14 lipca b.r. Trumna z relikwiami błogosławionego pielgrzymuje z Turynu do dominikańskich klasztorów w Polsce, aby na końcu dotrzeć do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. lZapraszamy też na specjalnie jemu poświęcony na facebooku profil „Frassati w Szczecinie”: https://www.facebook.com/Frassati-w-Szczecinie-1098410763552958/?fref=ts

7. Akademia Rodzinna zaprasza na Dominikańskie Rekolekcje dla rodzin w domu rekolekcyjnym w Rościnnie, w terminie od 23 do 31 lipca b.r. Poprowadzi je o. Marek Krysztopik OP i Wioletta Lekszycka. Więcej informacji na facebooku klasztoru i Fundacji Veritas.

8. Polecamy najnowsze numery „Przewodnika Katolickiego” i „Niedzieli”, a w nich relacje z kanonizacji o. Papczyńskiego i dominikańskiego spotkania młodych na Lednicy.

9. Reklama i sprzedaż czerwcowego numeru dominikańskiego miesięcznika „W drodze”, zatytułowanego „Ciało, w którym żyję”.