1. Jutro – w poniedziałek, 11 kwietnia – na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. „roczną”, czyli w intencji zmarłych, poleconych naszym modlitwom na kartkach „wypominkowych”.

2. W najbliższy wtorek, 12 kwietnia, nasz klasztor będzie wizytował, w imieniu Generała Zakonu, jego asystent – o. Gabriel Samba, który przyjedzie z Rzymu. Na Mszy św. wotywnej do św. Dominika o godz. 18:00 o. Gabriel wygłosi homilię.

3. Ze względu na wizytację klasztoru w najbliższy wtorek, 12 kwietnia, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. W środę, 13 kwietnia, kończy się kadencja przeorska o. Macieja Biskupa i klasztor przystąpi do nowych wyborów. Prosimy o modlitwę o światło Ducha Świętego dla naszej wspólnoty na czas wyborów.

5. Osoby będące po rozwodzie, które żyją w powtórnym związku z przeszkodą do zawarcia sakramentu małżeństwa, zapraszamy na kolejne spotkanie Duszpasterstwa Związków Niesakramentalnych, które odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia, o godz. 19:00 w klasztorze (w sali św. Katarzyny na I piętrze).

6. W sobotę, 16 kwietnia, na godz. 16:00 zapraszamy na kolejny wykład Dominikańskiej Szkoły Wiary z cyklu „Dziewięć sposobów modlitwy św. Dominika”. Wykład zatytułowany „Zdarzało się także, że zatrzymywał się wyprostowany przed ołtarzem” wygłosi o. Tomasz Alexiewicz.

7. Ponawiamy zaproszenie na dominikańską pielgrzymkę „szlakiem piastowskim” pod hasłem „Do źródeł chrztu i miłosierdzia”, która odbędzie w dniach od 28 czerwca do 1 lipca. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej klasztoru, a zapisy u o. Macieja.

8. Nadal można wspomóc naszą Fundację Veritas, przekazując 1% swojego podatku dochodowego. W każdą środę, w godz. od 16:00 do 18:00, pani Maria pomaga w klasztorze w wypełnianiu PIT-ów.

9. Studenci z DA „Brama”, w ramach wolontariatu, założyli „Grupę Edukacyjną”, która bezpłatnie pomaga w naszym klasztorze uczniom szkół ponadpodstawowych w nauce: języka polskiego, angielskiego i matematyki. Zapisać można się na furcie lub w zakrystii, po wypełnieniu ankiety. Studentów, którzy chcą dołączyć do osób udzielających bezpłatnych korepetycji, prosimy aby pisali na mail: [email protected] Więcej informacji o akcji na facebooku DA Brama lub u duszpasterzy.

10. W przyszłą niedzielę, 17 kwietnia, przeprowadzimy kolejną zbiórkę na organizację Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji.

11. Dziś – w niedzielę, 10 kwietnia – w kruchcie naszego kościoła można kupić kwietniowy numer miesięcznika „W drodze”, zatytułowany „Bój się Boga”.