1. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dorosłych o 11:20, o 17:20 dla dzieci oraz po Mszy Świętej o 18:00, szczególnie dla studentów i młodzieży. W piątek, 18 marca zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na Drogę Krzyżową ulicami parafii, przygotowaną przez Wspólnotę Miłości Ukrzyżowanej. W niedzielę zapraszamy o godz. 16.00 na Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym o Bożym miłosierdziu.

2. W poniedziałek, 7 marca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. roczną, w intencji zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.

3. Jak już informowaliśmy, do puszki na ubogich można wrzucać jałmużnę na organizowaną przez dominikańskich braci studentów, w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, akcję MAMY RODZINĘ W IRAKU. Siostry dominikanki, które na co dzień żyją i pracują w Iraku, obecnie pomagają w obozach dla uchodźców na północy Iraku. Bracia postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy na wskazany przez siostry cel: utrzymanie szkoły, kontenerów mieszkaniowych, a także miesięczny wolontariat, w ramach którego trzech dominikanów – braci studentów pojedzie do Iraku, aby uczyć dzieci języka angielskiego. Więcej o akcji na stronie internetowej klasztoru.

4. Zapraszamy dziś do naszego kościoła, na godz. 18.00 na koncert artystów jazzowych w ramach Szczecin Jazz Festiwal.

5. Wszystkich chętnych do śpiewania w scholii podczas tegorocznych liturgii Triduum Paschalnego zapraszamy na próby 10 i 12 marca o godz. 19.00.

6. Osoby po rozwodzie żyjące w powtórnym związku z przeszkodą do zawarcia sakramentu małżeństwa, zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Związków Niesakramentalnych, w czwartek 10 marca o godz. 19.00 w klasztorze, w sali św. Katarzyny (na I piętrze).

7. Pierwsza wspólnota neokatechumenalna, spotykająca się przy klasztorze, zaprasza w środę 9 marca oraz we wtorek 15 marca o godz. 19.15 na Nieszpory, podczas których członkowie wspólnoty będą indywidualnie składać Wyznanie wiary, połączone ze świadectwem życia.

8. Klerycy ze szczecińskiego seminarium zapraszają na Misterium Męki Pańskiej. W tym roku Pasja będzie wystawiana w soboty: 12 i 19 marca oraz niedziele: 6, 13 i 20 marca. Tegoroczna medytacja pasyjna została zaczerpnięta z twórczości Romana Brandstaettera w roku 110. rocznicy urodzin tego polskiego i jednocześnie żydowskiego pisarza. Scenariusz i reżyseria jest dziełem szczecińskiej aktorki Anny Gielarowskiej. Misterium będzie się rozpoczynać o godz. 20.00 w kościele seminaryjnym w Szczecinie przy ul. Papieża Pawła VI. Wstęp jest bezpłatny.

9. Mogą Państwo wspomóc Fundację Veritas, przekazując 1% swojego podatku dochodowego. Fundacja wspiera takie projekty jak: Tydzień Społeczny, Akademia Rodzinna, Logosfera oraz Festyn i Świąteczny Jarmark Dominikański. W każdą środę, w godz. od 16:00 do 18:00, w naszym klasztorze będzie miała dyżur pani Maria, która pomorze w wypełnianiu PIT-u.

10. Informujemy, że w dniach od 28 czerwca do 1 lipca organizujemy parafialną pielgrzymkę Szlakiem Piastowskim pod hasłem „Do źródeł chrztu i miłosierdzia”. Na trasie miejsca związane z chrztem, początkami chrześcijaństwa i państwowości w Polsce oraz miejsce narodzin i chrztu św. siostry Faustyny. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej klasztoru, a zapisy u przeora.

11. W niedzielę 13 marca, bracia będą zbierać ofiary na cele remontowe i inwestycyjne w naszym kościele, m.in. na c.d. remontu dachu, który przewidujemy w lipcu oraz na inwestycje związane z wystrojem naszego kościoła. Więcej o naszych inwestycjach na stronie internetowej klasztoru: https://szczecin.dominikanie.pl/inwestycje-2016/

12. Także w przyszłą niedzielę, młodzież i studenci będą sprzedawali marcowy numer miesięcznika „W drodze”, zatytułowany „Nawrócenie bez fajerwerków”.

13. Dziś przed kościołem stoją panie z Grupy charytatywnej św. Marcina de Porres, które sprzedają palemki i ozdoby świąteczne, z których dochód przeznaczony będzie na podopiecznych grupy i potrzebujących z naszej parafii.

14. Reklama studenckiego i ekumenicznego pisma „Prosto z mostu”.