1. Odpowiadając na apel papieża Franciszka, zapraszamy na akcję „24 godziny dla Pana”, która będzie miała miejsce w naszym kościele od piątku 4 marca w południe do soboty 5 marca w południe. Akcję zainicjował dwa lata temu papież Franciszek. Przez całą dobę będzie możliwość adorowania N. S. (w kaplicy), Krzyża (w kościele) i skorzystania z sakramentu spowiedzi. Więcej o papieskiej akcji: http://stacja7.pl/wiara/24-h-dla-pana-znajdz-swoje-miasto/

2. Wielki Post to czas wzmożonej jałmużny. Odpowiadając na apel papieża Franciszka i naszego prowincjała, w sprawie pomocy uchodźcom i prześladowanym chrześcijanom, nasi bracia studenci z Krakowa nawiązali kontakt z siostrami dominikankami, które żyją i pracują w Iraku. One same są uchodźcami, w dodatku we własnym kraju. Od ich wypędzenia z domów minęło półtorej roku. Siostry pracują w obozach dla uchodźców na północy Iraku, w części kontrolowanej przez wojska kurdyjskie. Pracują w szpitalu, wybudowały szkołę, przedszkola i sierociniec. Bracia postanowili stworzyć projekt nazwany MAMY RODZINĘ W IRAKU, który obejmie zbiórkę pieniędzy na wskazany przez siostry cel: utrzymanie szkoły, kontenerów mieszkaniowych, a także miesięczny wolontariat, w ramach którego trzech dominikanów – braci studentów pojedzie do Irbilu w Iraku, aby uczyć dzieci języka angielskiego. Dominikanie szczecińscy włączając się w akcję, chcemy prosić również o wsparcie naszych parafian, przez składanie na ten cel, przez najbliższe dwa tygodnie, ofiar do puszki na ubogich. O akcji można przeczytać na stronie internetowej: https://dominikanie.pl/2016/02/mamy-rodzine-w-iraku-akcja-krakowskich-braci/

3. Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Brama” zaprasza studentów i nie tylko na akademickie rekolekcje wielkopostne, zatytułowane „Czułość Boga”. Wygłosi je dominikanin – o. Marek Urbanowski. Rozpoczynają się one dziś kazaniami na Mszach Świętych o 17:15 i 19:00. Następnie – od poniedziałku do środy (29 lutego – 2 marca) – rekolekcje będą rozpoczynały się o godz. 19:00 od Mszy Świętej z kazaniem, po której będzie nauka rekolekcyjna.

4. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania w scholi podczas tegorocznych liturgii Triduum Paschalnego. Pierwsze próby odbędą się 10 i 12 marca o godz. 19.00. Więcej informacji podamy wkrótce na stronie internetowej oraz na pierwszej próbie.

5. W sobotę 5 marca, Akademia Rodzinna zaprasza na wykład zatytułowany „Stwierdzenie nieważności małżeństwa? Co zrobić jeżeli mam wątpliwość co do ważności małżeństwa”, który poprowadzi ks. Artur Pestka pracownik Sądu Metropolitalnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Wykład odbędzie się w sali Jordana i Diany o godzinie 16:00 (na I piętrze klasztoru).

6. W przyszłą niedzielę, 6 marca, w ramach Szczecin Jazz Festiwal, zapraszamy do naszego kościoła na godz. 18.00 na darmowy koncert artystów jazzowych: https://szczecin.dominikanie.pl/2016/02/22/jazz-na-niedziele-w-kosciele-sw-dominika/

7. Informujemy, że przy Akademii Rodzinnej powstała grupa psychoedukacyjna dla osób z rodzin w których występuje problem alkoholowy. Więcej informacji w kruchcie na plakacie, stronie www.fundacjaveritas.pl lub w Akademii Rodzinnej.

8. Mogą Państwo wspomóc Fundację Veritas, przekazując 1% swojego podatku dochodowego. Fundacja wspiera takie projekty jak: Tydzień Społeczny, Akademia Rodzinna, Logosferę oraz Festyn i Świąteczny Jarmark Dominikański. W każdą środę od 24 lutego, w godzinach od 16:00 do 18:00, w naszym klasztorze będzie miała dyżur pani Maria, która pomorze w wypełnianiu PIT-u. Szczegóły można znaleźć na stronie www.fundacjaveritas.pl lub na furcie.

9. Informujemy, że w dniach od 28 czerwca do 1 lipca organizujemy parafialną pielgrzymkę Szlakiem Piastowskim pod hasłem „Do źródeł chrztu i miłosierdzia”. Na trasie miejsca związane z chrztem, początkami chrześcijaństwa i państwowości w Polsce oraz miejsce narodzin i chrztu św. siostry Faustyny. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej klasztoru, a zapisy u przeora.

10. Informujemy również, że powstał projekt nowych kropielnic do naszego kościoła, z którym można się zapoznać na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej klasztoru.

11. Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 56 zapraszają wszystkie 6-letni dzieci z rodzicami na dni otwarte szkoły, które odbędą się w środę, 2 marca b.r., w godz. od 16.30 do 18.00.

12. W przyszłą niedzielę, 6 marca będzie sprzedaż lutowego numeru miesięcznika „Prosto z mostu”.

13. Reklama „Teofila” – pisma braci studentów. Więcej informacji o numerze: https://dominikanie.pl/2016/02/czy-dobrze-sie-modle-czy-bog-mnie-slyszy-dlaczego-mi-nie-odpowiada/