1. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dorosłych o 11:20, o 17:20 dla dzieci oraz po Mszy Świętej o 18:00, szczególnie dla studentów i młodzieży. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o Bożym Miłosierdziu o godz. 16.00.

2. Od dziś (w niedzielę) do wtorku 23 lutego włącznie, w naszym kościele wystawione są do publicznej czci relikwie bł. Karola de Foucauld, z okazji 100-lecia jego narodzin dla nieba. Z życiorysem błogosławionego można poznać na naszej stronie oraz na folderkach wyłożonych do zabrania w kruchcie. Bł. Karol odznaczał się szczególną pobożnością eucharystyczną, stąd w poniedziałek, 22 lutego, po Mszy św. o godz. 18.00 i nieszporach, zapraszamy na godzinne czuwanie przed N.S., z tekstami błogosławionego – https://szczecin.dominikanie.pl/2016/02/15/relikwie-bl-brata-karola-de-foucauld/

3. W środę, 24 lutego o godz. 19:00 zapraszamy do klasztoru na spotkanie przygotowujące do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa osoby, które już się zapisały na wyjazd z grupą z naszej parafii.

4. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza pracowników oświaty, na Wielkopostny Dzień Skupienia, w najbliższą sobotę 27 lutego br., który rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10.00 w kaplicy Wydziału Teologicznego US przy ul. Papieża Pawła VI nr 2. Konferencje nt. „Trwałe wartości rodziny chrześcijańskiej” wygłosi ks. prof. dr hab. Bronisław Mierzwiński z Warszawy, a temat „Miłosierdzie – ewangelizacyjne orędzie Kościoła. Posynodalne impulsy dla duszpasterstwa rodzin” ks. dr Andrzej Pryba z Poznania.

5. Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Brama” zaprasza na akademickie rekolekcje wielkopostne, zatytułowane „Czułość Boga”, które wygłosi o. Marek Urbanowski OP. Rozpoczną się one w przyszłą niedzielę, 28 lutego, kazaniami na Mszach Świętych o 17:15 i 19:00. Następnie – od poniedziałku do środy (29 lutego – 2 marca) – rekolekcje codziennie będą rozpoczynały się o godz. 19:00 od Mszy Świętej z kazaniem, po której będzie nauka rekolekcyjna. Zapraszamy przede wszystkim studentów i wszystkich zainteresowanych.

6. Mogą Państwo wspomóc Fundację Veritas, przekazując 1% swojego podatku dochodowego. Fundacja wspiera takie projekty jak: Tydzień Społeczny, Akademia Rodzinna, Logosferę oraz Festyn i Świąteczny Jarmark Dominikański. W każdą środę od 24 lutego, w godzinach od 16:00 do 18:00, w naszym klasztorze będzie miała dyżur pani Maria, która pomorze w wypełnianiu PIT-u. Szczegóły można znaleźć na stronie www.fundacjaveritas.pl lub na furcie.

7. Informujemy, że przy Akademii Rodzinnej powstała grupa psychoedukacyjna dla osób z rodzin w których występuje problem alkoholowy. Więcej informacji w kruchcie na plakacie, stronie www.fundacjaveritas.pl lub w Akademii Rodzinnej.

8. Już dziś zapraszamy na koncert artystów jazzowych w ramach Szczecin Jazz Festiwal, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę, 6 marca o godzinie 18:00.

9. Informujemy, że w dniach od 20 do 23 czerwca organizujemy parafialną pielgrzymkę Szlakiem Piastowskim pod hasłem „Do źródeł chrztu i miłosierdzia”. Na trasie miejsca związane z chrztem, początkami chrześcijaństwa i państwowości w Polsce oraz miejsce narodzin i chrztu św. siostry Faustyny. Wkrótce szczegóły a zapisy u przeora.

10. W związku z tym, że z powodu zdrowia wykruszają się osoby, które do tej pory społecznie angażowały się w sprzątanie naszego kościoła, prosimy gorąco o pomoc i zaangażowanie nowych osób z parafii w każdą sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.

11. W przyszłą niedzielę, 28 lutego dominikańscy bracia studenci z Krakowa sprzedawać będą najnowszy nr redagowanego przez nich pisma „Teofil”, zatytułowany „Wykład pacierza”, poświęcony modlitwie.

12. Dziś reklamujemy książkę-wywiad z papieżem Franciszkiem „Miłosierdzie to imię Boga”, którą można nabyć w kruchcie kościoła.