1. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dorosłych o 11:20, o 17:20 dla dzieci oraz po Mszy Świętej o 18:00, tu szczególnie dla studentów i młodzieży. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o Bożym Miłosierdziu o godz. 16.00. Tutaj można zapoznać się z Orędziem na Wielki Post 2016 papieża Franciszka: https://w2.vatican.va/content/francesco/pl/messages/lent/documents/papa-francesco_20151004_messaggio-quaresima2016.html. A w przyszłą niedzielę będzie można w naszym kościele kupić wywiad z papieżem Franciszkiem, zatytułowany „Miłosierdzie Boga”.

2. Rozpoczynamy dziś na Mszach Świętych, za wyjątkiem 17:15 i 19:00, rekolekcje parafialne, które potrwają do środy, 17 lutego. Rekolekcje zatytułowane „Niewyczerpane Źródło” głosi o. Szymon Popławski, dominikanin z Łodzi. Zastąpi on wcześniej zapowiadanego o.Tomasza Zamorskiego, który się rozchorował. Od poniedziałku do środy rekolekcje będą głoszone na Mszach Świętych o 12:00 i 18:00: o godz. 12:00 będzie dłuższe kazanie rekolekcyjne podczas Mszy Świętej, a o godz. 18:00 krótka homilia podczas Mszy Świętej, a po niej nauka rekolekcyjna.

3. Natomiast w dniach od 18 do 20 lutego w naszym kościele odbędą się rekolekcje dla par niesakramentalnych, zatytułowane „Daj mi pić”. Poprowadzi je ks. Piotr Gałas, rektor seminarium duchownego w Szczecinie. Zapraszamy osoby żyjące w powtórnym związku po rozwodzie lub rozwiedzione ale żyjące samotnie, a także wszystkich zainteresowanych. Początek rekolekcji w czwartek, 18 lutego o godz. 19.00. W piątek rekolekcje zaczną się drogą krzyżową o godz. 19.00.

4.Dziś odbędzie się w naszej parafii peregrynacja Symboli ŚDM, czyli krzyża i kopii ikony Matki Bożej z VII w. Czuwanie modlitewne rozpocznie się o godz. 18:15, a symbole te opuszczą nasz kościół w czasie Mszy Świętej o godz. 19:00. Do wspólnej modlitwy zapraszamy zwłaszcza młodzież! Na tablicy ogłoszeń całościowy plan peregrynacji w Szczecinie.

5. W najbliższą sobotę, 20 lutego zapraszamy na kolejny wykład DSW, z cyklu „IX sposobów modlitwy św. Dominika”. Wykład zatytułowany „Czasem modlił się z ramionami rozłożonymi na kształt krzyża” poprowadzi w krypcie, o godz. 16.00, o. Grzegorz Przechowski.

6. W przyszłą niedzielę, 21 lutego, po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. .

7. Od przyszłej niedzieli 21 lutego do wtorku 23 lutego włącznie, w naszym kościele wystawione będą po publicznej czci relikwie bł. Karola de Foucauld, z okazji 100-lecia jego narodzin dla nieba. Bł. Karol w wyniku nawrócenia w wieku dojrzałym, wybrał życie kontemplacyjne pośród biednych i prostych muzułmańskich Beduinów w północnej Afryce, stając się dla nich bratem i przyjacielem. Nie wprost przez słowo lecz przez miłosierną służbę i ofiarę ze swojego życia pragnął ukazać im przesłanie Chrystusa. Wiele lat po jego śmierci, idąc za jego przykładem powstały wspólnoty Małych Braci i Sióstr Jezusa. Siostry są w Szczecinie i łączą życie kontemplacyjne z podejmowaniem fizycznej pracy wśród najprostszych i najbiedniejszych ludzi.

8. Informujemy o akcji rejestracji do krajowej bazy dawców szpiku kostnego. Akcja jest bezpłatna i polega na wypełnieniu prostego formularza oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Nie ma to nic wspólnego z zastrzykami w kręgosłup. W przypadku, gdyby to ktoś z wiernych okazał się bliźniakiem genetycznym osoby chorej na białaczkę, mógłby uratować takiej osobie życie, zostając dawcą szpiku. Rejestrować się można w dniach od 19 do 21 lutego w kilku lokalizacjach Szczecina: Szkoła Podstawowa nr 37, Centra Handlowe Galaxy, Atrium Molo, Outlet Park lub przez stronę: http://www.dkms.pl/pl/dni-dawcy

9. W związku z tym, że z powodu zdrowia wykruszają się osoby, które do tej pory społecznie angażowały się w sprzątanie naszego kościoła, prosimy gorąco o pomoc i zaangażowanie nowych osób z parafii w każdą sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.

10. Reklama najnowszego nr dominikańskiego miesięcznika „W drodze”.