1. Zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Świętą wotywną o świętym Dominiku, którą odprawimy w najbliższy wtorek, 9 lutego, o godz. 18:00, a po niej na modlitwę wielbienia przed Najświętszym Sakramentem, które poprowadzi o. Paweł Pawlikowski z Dominikańską Wspólnotą Modlitewną „Pneumatofora”.

2. W tym tygodniu – 10 lutego – przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, czas zmagania się w Duchu Świętym, aby przez sakramenty i dzieła miłosierdzia przygotować się na obchody Paschy Chrystusa. W Popielec Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane do południa jak w dni powszednie, a po południu jak w niedziele, czyli o: 7:00, 8:00, 12:00, 17:15, 19:00 i 20:30. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły. Obowiązkiem tym związane są osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia. Natomiast osoby niepełnoletnie, które ukończyły czternasty rok życia, oraz tych, którzy rozpoczęli już sześćdziesiąty rok życia, obowiązuje jedynie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W czasie Wielkiego Postu w piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o 11:20, o 17:20 dla dzieci oraz po Mszy Świętej o 18:00 (tu szczególnie zapraszamy studentów i młodzież). W niedzielę – na godz. 16:00 – zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Tematem przewodnim kazań będzie w tym roku Boże Miłosierdzie.

4. W czwartek, 11 lutego, obchodzimy w kościele XXIV Światowy Dzień Chorego. W tym dniu zapraszamy w sposób szczególny osoby chore i starsze na Mszę Świętą o godz. 12:00, podczas której będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Rodziny osób, które same przybyć nie mogą, prosimy o pomoc w umożliwieniu bliskim uczestnictwa.

5. W najbliższy piątek, 12 lutego, zapraszamy na nabożeństwo pokutne, które odbędzie się o godz. 19:00 i zastąpi wyjątkowo w tym dniu Drogę Krzyżową po Mszy Świętej o godz. 18:00. Nabożeństwo poprowadzi ks. Lucjan Chronchol – prefekt szczecińskiego seminarium duchownego.

6. W sobotę, 13 lutego, obchodzimy święto świętych Cyryla i Metodego, apostołów Słowian i patronów Europy.

7. Zapraszamy na warsztaty biblijno-modlitewne, przygotowane przez Dominikańską Wspólnotę Modlitewną „Pneumatofora”. Warsztaty mają na celu odkrycie Miłosierdzia Bożego, jakim Jezus pragnie obdarowywać każdego człowieka. Warsztaty, zatytułowane „Kto pierwszy rzuci kamień? Miłosierdzie Jezusa nie ma granic”, mogą być dla wielu osób szansą na lekturę Słowa Bożego, spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie i w modlitwie wstawienniczej. Zapraszamy osoby w wieku od lat dwudziestu. Warsztaty odbędą się w klasztorze w sobotę, 13 lutego, w godz. od 12:00 do 16:30, a ich koszt to 10 zł.

8. Klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie zapraszają na „Noc Miłosierdzia”, która będzie miała miejsce z 13 na 14 lutego – rozpoczęcie o godz. 20:00, a zakończenie o 2:30. W programie między innymi: uroczysta Eucharystia, monodram oparty na pismach świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w wykonaniu Anny Gielarowskiej oraz koncert kleryków i przyjaciół. Więcej informacji można znaleźć na plakatach.

9. W związku z trwającymi w naszej archidiecezji przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży, w I Niedzielę Wielkiego Postu, 14 lutego, odbędzie się w naszej parafii peregrynacja Symboli ŚDM, czyli krzyża i kopii ikony Matki Bożej z VII w. (Salus populi romani – „Wybawienie ludu rzymskiego”). Czuwanie modlitewne rozpocznie się o godz. 18:15, a symbole te opuszczą nasz kościół w czasie Mszy Świętej o godz. 19:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – zwłaszcza młodzież!

10. W I niedzielę Wielkiego Postu, czyli 14 lutego, na wszystkich Mszach Świętych – za wyjątkiem 17:15 i 19:00 – rozpoczną się rekolekcje parafialne, które potrwają do środy, 17 lutego. Rekolekcje są zatytułowane „Niewyczerpane Źródło”, a wygłosi je o. Tomasz Zamorski, dominikanin z Łodzi. W niedzielę rekolekcjonista wygłosi kazania na Mszach Świętych, a od poniedziałku do środy rekolekcje będą głoszone na Mszach Świetych o 12:00 i 18:00: o godz. 12:00 będzie jedynie dłuższe kazanie rekolekcyjne podczas Mszy Świętej, a o godz. 18:00 krótka homilia podczas Mszy Świętej, a po niej nauka rekolekcyjna.

11. Informujemy, że – w związku z trwającymi feriami szkolnymi – spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zostało przeniesione z dzisiejszej niedzieli, 7 lutego, na niedzielę 21 lutego.

12. Informujemy, że nasze wydawnictwo nie było w stanie dostarczyć nam lutowego numeru miesięcznika „W drodze” na tę niedzielę. Jesteśmy więc zmuszeni przełożyć sprzedaż na przyszłą niedzielę, 14 lutego.